Konec Messengeru, jak ho známe. Půjde přes něj i platit. Zatím jen v USA

Facebook odhalil novou funkci v aplikaci Messenger. Kromě posílání zpráv a smajlíků teď nabídne i převod peněz mezi přáteli. Pro zatím jen ve Spojených státech.

Facebook odhalil novou funkci v aplikaci Messenger. Kromě posílání zpráv a smajlíků teď nabídne i převod peněz mezi přáteli. Pro zatím jen ve Spojených státech. 

Samotný proces je velmi jednoduchý, pro odeslání peněz stačí začít konverzaci s dotyčnou osobou, poté kliknout na ikonku dolaru, zadat částku, a pak už jen kliknout na tlačítko Zaplatit.

Pokud jsou oba účty propojeny s debetními kartami Visa nebo MasterCard svých vlastníků, peníze se ihned odešlou, pokud ne, stačí karty a účty spárovat. Podle Facebooku bude převod peněz trvat od jednoho do tří dnů, v závislosti na rychlosti banky.

09d_18facebook-pic-superjumbo-v2

Facebook má bohaté zkušenosti s převody malých částek, které se skrze něj denně přesouvají při hraní her, kupování virtuálních dárečků, nebo využívání reklamy pro propagaci stránek. Převod peněz mezi přáteli tedy bude probíhat přes dobře zabezpečenou síť, krytou několika bezpečnostními vrstvami softwaru a hardwaru. Samotný platební systém bude dále kontrolován i týmem odborníků, kteří budou sledovat případné podezřelé transakce.

Touto službou chce Mark Zuckerberg konkurovat společnostem jako je Venmo nebo Square, které vznikly právě pro posílání peněz.

Základnu uživatelů má Messenger obrovskou, měsíčně ho používá přes 500 milionů uživatelů. Během následujícího měsíce bude služba uvolňována pro uživatele v USA, o spuštění v Evropě se zástupci firmy zatím nezmínili. Transakce bude možné provádět jak přes webové rozhraní, tak přes aplikaci pro Android a iOS.

Total
16
Shares
Další články
Přečtěte si více

TOP memy týdne: Všichni vás sledují!

Uplynulý týden byl ve znamenení několika zásadních událostí: Apple ukázal nový počítač, což nemohlo zůstat bez náležité odpovědi; dozvěděli jsme se, že všechno, co sdílíte na Facebooku a o čem se bavíte v Americe po telefonu, může a bude použito proti vám; objevil se nový fenomén "sloth-facingu", což bychom asi přeložili jako "lenochodozksichtování"; a samozřejmě jsme našli i další nesmysly..