Konec hejtů na Instagramu? Ne, ale můžete je odfiltrovat!

Nová aktualizace Instagramu se zaměřuje na eliminaci hejtů, kterým lidé čelí v doručených žádostech o přímé zprávy od lidí, které nesledují. Instagram nyní umožňuje filtrovat urážlivé žádosti o zprávy podle konkrétních slov, frází nebo emotikonů.

Instagram uvedl, že vzhledem k tomu, že DM jsou soukromé konverzace, identifikace nenávistných projevů a šikany v těchto zprávách funguje jinak, než jejich rozpoznávání ve veřejných komentářích a popiscích v aplikaci. Žádosti o DM jsou podle vyjádření Instagramu místem, kde jsou lidé častěji vystaveni online urážkám, mimo „zraky“ veřejnosti. 

Funkce bude podobná jako filtry komentářů, které už Instagram nabízí, a které umožňují skrývat urážlivé komentářem fráze a slova, které uživatelé nechtějí, aby lidé v komentářích u jejich příspěvků používali. 

Funkci si uživatelé mohou přizpůsobit – mohou si vytvořit vlastní seznam slov, frází nebo emotikonů, které chtějí z žádostí o DM vyfiltrovat. Tyto žádosti o DM pak poputují do samostatné složky skrytých žádostí. Pokud se uživatel rozhodne do této složky vstoupit, urážlivý text bude zakrytý, takže ho nemusí vidět. Silnější nátury tento text mohou odkrýt poklepáním. Poté se mohou rozhodnout, zda žádost o zprávu přijmou, odstraní, nebo nahlásí.

K dispozici je také další funkce, která by se mohla ukázat jako užitečná při řešení nesmyslných hejtů. Instagram uvádí, že ztíží možnost, aby někdo, koho uživatel jednou zablokoval, jej znovu kontaktoval prostřednictvím nového účtu. Když tedy někoho zablokujete, budete mít nyní možnost zablokovat jak jeho účet, tak i všechny nové účty, které by si mohl založit. 

Instagram uvedl, že tyto funkce začne zavádět v „několika zemích v nadcházejících týdnech“ a v příštích měsících se je bude snažit rozšířit celosvětově

Zdroj: Mashable.com

Total
2
Shares
Další články
Přečtěte si více

O čem svědčí padající akcie Facebooku? Hlavně o emocích

Zdálo se, že všechno jde jako na drátkách. Akcie Facebooku začaly po vystoupení Marka Zuckerberga na konferenci Disrupt opět posilovat. Jenže nakonec se karta opět obrátila a jako bumerang se zas a znova vrací stále ty samé otázky a pochybnosti. Až se jeden musí ptát, z čeho jsou vlastně všichni pořád tolik překvapeni.
Přečtěte si více

TOP memy týdne: Zabijte mě!

Nejhorší na vybírání memů každý týden nejsou ty hodiny strávené online probíráním kravin a blbostí. Nejhorší je každý týden vymyslet, co mají ty nesmysly alespoň trochu společného. Sex má svoje místo předplacené na věčnost, zvířátka taky, utahování si z náboženství taky, u nás je stálým hostem i prezident. Tenhle týden je prostě bez speciálních událostí, i tak je to ale samozřejmě docela legrace, že jo..