Kolik toho o nás internet ví a co se skrývá v podmínkách soukromí

Podmínky ochrany soukromí Facebooku jsou dlouhé skoro jako polovina hry Williama Shakespeara Mnoho povyku pro nic. A třetina z těch, kdo si je celé skutečně přečtou, změní způsob, jakým sociální síť používají.

Čtete podmínky ochrany soukromí a další uživatelské podmínky internetových služeb? Nikoliv? Rozhodně v tom nejste sami. Tyto podmínky bývají neskutečně dlouhé a nudné. Navíc, pokud se na ně nebudete skutečně velmi dobře soustředit (nebo se v tématu poměrně dobře nevyznáte již z dřívějška), pravděpodobně stejně příliš nebudete rozumět tomu, co se vám snaží říct. Pokud se vám vůbec něco snaží říct. Pokud by se o to totiž snažily, bylo by obvykle možné stejnou informaci předat i mnohem, mnohem čtivěji.

Každopádně uživatelé, kteří si podmínky přečtou, omezují podle infografiky od WhoIsHostingThis svůj čas strávený na internetových službách. Víc se sice bojí Googlu, kde jich omezí užívání služby až polovina, Facebook si ale nevede o tolik lépe. Tam po přečtení podmínek omezí své užívání 35 procent lidí.

Total
0
Shares
Další články