Kolik textu je v obrázku? Pravidla Facebooku pohlídá nástroj od Loosers

Loosers spustili online aplikaci, která pomůže správcům facebookových stránek snadno zjistit, kolik procent textu v obrázku obsahuje jejich příspěvek. Podle aktuálních pravidel Facebooku totiž nesmí cover fotka a promované příspěvky obsahovat více než 20 procent textu.

Aplikace od Loosers umožní správcům stránek kontrolovat, zda jejich příspěvky splňují pravidla Facebooku. Pod hlavičkou LooseTools společnost plánuje vyvíjet i další užitečné aplikace a tohle je první ochutnávka. Ostatně o tom, jak se české agentury staví na vlastní nohy s novými produkty, jsme psali právě dnes.

Nástroj je k nalezení na www.loosetools.cz a napodobuje metodu, kterou používá algoritmus Facebooku. Obrázek se rozdělí na 5×5 částí a měří se, do kolika z nich text zasahuje. Na uživateli je pouze to, aby vybral plochu, která obsahuje text.

“Při vývoji aplikace jsme narazili na problém, jak určit, co Facebook považuje za drobné přesahy do vedlejších políček, které do kontroly nezapočítává. Bohužel, ani sám Facebook není konkrétní, a proto jsme vzali vzorové příspěvky a spočítali plochu, kterou drobné přesahy zabírají vůči obsahu celého políčka. Výsledek tedy není zcela přesný, ale aproximací testovaných hodnot jsme se snažili přiblížit k reálnému výpočtu, který Facebook provádí,” doplňuje Peter Mižík z Loosers.

Zároveň Loosers přidávají několik rad:

  • Pokud v příspěvku používáte text, pokuste se využít maximální plochu políček tak, aby vám text nepřetékal do dalšího políčka. Text pište vodorovně. Vyhněte se svislým a diagonálním směrům psaní.
  • Při označování textu nezapomínejte na loga.
  • Zajímavost: pokud byl obrázkem screenshot z aplikace, například obrázek níže, i přes větší množství textů prošel přes facebookovou kontrolu.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Irsko chce od Facebooku vyjasnění nových podmínek

Facebook během tohoto týdne představil návrhy nových podmínek, které sice mají dát uživatelům v některých ohledech více informací a možností, zrušily by ale také současný systém hlasování o změnách důležitých dokumentů Facebooku. A evropští regulátoři rozhodně nejsou nečinní.