Koho sledovat na Snapchatu? Radí Coca-Cola, Mattoni, Big Shock a my

Chcete vyzkoušet Snapchat, ale nevíte, jak začít? Stejně jako na jiných sociálních sítích i na něm najdete nepřebernou záplavu obsahu a vybírat z něj je někdy docela těžké. Abyste se hned dostali k tomu nejlepšímu, přinášíme pár tipů, koho sledovat na českém i světovém Snapu.

Snapchat má v Česku přes 300 tisíc uživatelů a vybrat si z toho ty, které vás budou bavit, chvíli trvá. Najít ta správná spojení je totiž bolístka této sítě, kterou řeší i řada marketérů. Pokud chcete pro začátek trochu nasměrovat, přinášíme vám pár tipů, koho na Snapchatu sledovat. Chcete-li se nejdřív dozvědět, co na tom vlastně generaci Y a Z baví, mrkněte na náš předchozí článek o důvodech, proč je Snapchat in.

Koho sledovat, radí social manažeři firem, které si na českém Snapchatu už nějakou pozici vybudovaly: Coca Coly, Mattoni i Big Shock. Tipy padly na konferenci Snapujem, na konci přidáváme i několik vlastních oblíbených účtů.

Eva Liba, někdejší social manažerka Coca Coly a její tipy:

 • firemní účty: cocacolaczech, cocacola
 • ambasadoři: Teri Blitzen – xoxoteri, Johny Machette – johnymachette
 • celebrity: selenagomez, kylizzlemynizzl, kendalljenner, itsgigihadid, moonlightbae, rickthesizzle
 • online influenceři: officialzoella, thebethnoel, itsalfiedeyes, tristantales

Za Mattoni vybírala Jitka Altman, která radí sledovat kromě influencerů a ambasadorů také vaši konkurenci:

 • firemní účty Mattoni: MATTONIcz, AquilaVoda, AquaBabes
 • oblíbení: Shopaholic Nicol – sikulka, majcookingdiary
 • inspirativní: TacoBell, MTV

Za Big Shock vybírá Daniel Krásný z agentury Socialsharks, která jeho Snapchat spravuje:

 • Mashable
 • Danrandus
 • Imnickrobertson
 • Radioexpres

Tipy od Těch Internetů:

 • Arnold Schwarzenegger je ikona několika generací, dosáhl neuvěřitelných úspěchů v kulturistice, filmu i v politice. A v 69 letech zvládá technologie náctiletých a vtipně snapuje: arnoldschnitzel
 • Jared Leto hraje nového Jokera a vlastně je to logická volba, protože i jeho snapy jsou trochu zvláštní: jaredleto
 • Stejně jako je Leoš Mareš vynikající na Instagramu, stojí za to ho sledovat na Snapchatu: maresleos
 • Martina Votrubová z Peppermint Digital se obrazovým sociální sítím věnuje profesionálně, ale na Snapchat uvidíte spíš videa z jejího života: akivotrubova
 • Novinář Ondřej Aust řídí server Médiář a na Snapchatu zábavně reportuje ze zajímavých akcí: ondrejaust

Z vlastní zkušenosti víme, že pokud máte tu smůlu a narodili jste se trochu dřív, zorientovat se v prostředí Snapchatu pro vás možná není úplně jednoduché. Proto ještě připojujeme návod, jak uživatele přidat :)

Nestačilo vám to? Tak se zkuste podívat na web Snapnames.cz, najdete tam přehled českých Snapchat účtů podle kategorií, takže můžete vybírat z toho, co vás zajímá.

Baví vás na Snapchatu někdo jiný? Řekněte nám to v diskuzi pod článkem.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Aperol proti všem: Takhle vypadá jeho guerilla na LinkedIn

Aperol Spritz se pustil do LinkedInu, tedy do sítě, které se tu značky marketingově spíše vyhýbají. A rovnou guerillově. "Experiment" na síti si firma chválí, schytala ale řadu hejtů – ne od cílové skupiny, ani od těch, kteří do ní nepatří a komunikaci nepochopili, ale rovnou od marketingových specialistů.
Přečtěte si více

Pack: Nejhezčí stránka o psech, jakou jste kdy viděli

Milovníci psů musí na internetu snášet ústrky kočkofilů takřka neustále. Už proto potěší, když se online objeví i nějaká služba určená jenom pro ně. Pack se sice trochu tváří jako další sociální síť pro zvířata, ale skutečnost je mnohem jednodušší a příjemnější. Svému psovi prostě jen můžete vytvořit nádhernou stránku se základními informacemi a hlavně se kochat stránkami ostatních - často dojemnými, veselými nebo nápaditými.
Přečtěte si více

Šimon Vojta neboli Smusa: Zatím mě nikdo neoslnil tak, že bych pro něj natáčel reklamu

O pytlích dárků od fanoušků, fan artech, vydělávání na YouTube a o tom, že vteřinu videa jde upravovat i několik hodin – přinášíme další z rozhovorů se známými YouTubery. Tentokrát jsme zpovídali Šimona Vojtu alias Smusu. Vlogera, který si udělal jméno v oblasti herních videí i vlogů. Jeho kanály mají dohromady okolo 300 tisíc odběratelů a jeho videa mají 13 a půl milionu zhlédnutí.