Klienti indické banky mohou obsluhovat účet přímo na Facebooku

Internetové bankovnictví je minulostí, přichází bankovnictví na Facebooku. A nebo ne? Na tu první variantu rozhodně sází indická ICICI Bank. Se speciální aplikací mohou její klienti obsluhovat přímo na Facebooku svůj účet. A to včetně posílání peněz přátelům, jejichž číslo účtu vůbec neznají.

K registraci do nové aplikace Pockets by ICICI Bank nepotřebují klienti víc, než číslo své platební karty, PIN a účet na Facebooku. S jejich pomocí mohou aktivovat aplikaci, díky níž veškerou obsluhu svého bankovního účtu mohou provádět přímo z Facebooku.

ICICI již dříve měla aplikaci na Facebooku, ta ale umožňovala pouze účet kontrolovat, nikoliv jej také ovládat. S aplikací Pockets uživatelé nemusí vůbec brány Facebooku opustit, veškerou správu účtu mohou provádět přímo na něm. Kromě toho nabízí Pockets i některé služby navíc:

  • sledování skupinových výdajů a jejich dělení mezi jednotlivé účastníky
  • rezervace do kina
  • dobíjení mobilního kreditu
  • uživatelé také mohou posílat peníze svým přátelům aniž by měli jejich číslo účtu, a to pomocí speciálního systému dárkových kupónů

pockets 2

Banka si od aplikace slibuje zájem především mladších uživatelů.V jejím tiskovém prohlášení se mimo jiné píše:

“Banka (ICICI, pozn. red.) byla vždy na vrcholu technologické inovace v bankovnictví. Se spuštěním Pockets by ICICI Bank přinášíme nejucelenější bankovní aplikaci na Facebooku na světě. Aplikace umožní mladým spotřebitelům, kteří tráví na Facebooku velké množství času, aby mohli provádět širokou paletu transakcí bez opuštění sociální sítě.”

Přesunutí bankovních služeb na Facebook je rozhodně zajímavý experiment. Pokud s ním ICICI Bank bude slavit mezi uživateli úspěch, je pravděpodobné, že ji ve světě budou následovat i jiné bankovní společnosti. Uživatelsky přitom je asi vůbec nejzajímavější integrace bankovních služeb s možnostmi platformy Facebooku, jejíž první ochutnávkou je právě posílání peněz přátelům i bez znalosti čísla jejich účtu. Zajímavá inovativní řešení tohoto typu by mohla být tím, co bankovnictví na sociální síti učiní atraktivním oproti klasickému internetovému bankingu.

Via AF

Total
0
Shares
Další články