Klábosení.cz má sestřičku, Obrazení.cz mapuje česko slovenský Instagram

Jestli vám někdy přišlo líto, že nelze snadno prohledávat české a slovenské příspěvky, uživatele a klíčová slova na Instagramu, máte důvod k radosti. Josef Šlerka oznámil betaverzi další analytické služby, která přesně tohle zařídí. Zatím sice umí jen to nejnutnější, ale bude jistě příjemné sledovat její pokroky.

“Projekt Obrazení se snaží vytvořit prohledávatelný archiv českých a slovenských instagramových profilů a fotek s popiskami. Zatím je Obrazení v betaprovozu. Základní dataset byl vzat z fotek publikovaných prostřednictvím Instagramu na Twitteru. V současnosti ladíme hlavně indexovací postup a také metodu detekce českých a slovenských účtů,” píše se na webu.

Databáze zatím obsahuje asi stovku uživatelů a mnoho a mnoho tisíc fotek, které umožňuje prohledávat podle klíčových slov včetně použitého filtru, takže si už nyní můžete užít nemálo zábavy.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Facebook plánuje třetí datové centrum za miliardu dolarů

K současným datovým centrům největší sociální sítě v Severní Karolíně a Oregonu má přibýt třetí v americké Iowě. Než bude úplně hotové, mohla by se jeho cena vyšplhat až na 1.5 miliardy dolarů. Facebook se také pokouší zavádět úsporný obrázkový formát WebP od Googlu, prozatím ale s malým úspěchem u uživatelů.