Ke hledání zločinců už slouží i Pinterest. A funguje to

K vymáhání práva již byl v minulosti opakovaně použit Facebook, a to mnoha způsoby. Od získávání usvědčujících důkazů a dalších informací, přes doručování soudních obsílek v Austrálii nebo v Británii až po zjišťování polohy hledaných zločinců. A na Twitteru už jsme zase mohli vidět jejich veřejné pranýřování. Vznikla dokonce i přehledná infografika 20 zločinů, které se povedlo vyřešit přes Facebook.

Pokud ale jde o Pinterest, je to pravděpodobně jeho první využití v zájmu strážců zákona, které se dostalo do médií. A nepřistoupili k němu přímo policisté. Místo toho fotky hledaných osob podezřelých z různě závažných prohřešků proti právním předpisům na Pinterest umístil místní novinový deník The Pottstown Mercury.

Pinboard osob hledaných policií na Pinterestu

Jeho pinboard Wanted by Police, kde se nachází kolem 60 fotografií hledaných osob, již dosáhl na skoro 800 followerů. Mnohem důležitější ale je, že se místní policii po zveřejnění fotografií na Pinterestu zvýšila úspěšnost nacházení podezřelých. Od doby, kdy místní policisté začali s novináři spolupracovat a Mercury v červenci spustil stránku na Pinterestu, se podle policistů úspěšnost v počtu zadržených osob zvýšila o 58 procent. Především díky tomu, že občané na základě zveřejňovaných fotografií polici skutečně volali relevantní informace. Často také informace, které měli k dispozici, lidé psali přímo na Pinterest do komentářů.

Via PM, VB