Kdysi skoro miliardový web se vrací majiteli za milion

Když před pěti lety prodával Michael Birch s manželkou svůj web Bebo americkému kolosu AOL za 850 milionů dolarů, šlo o velkou událost. Teď ho kupuje zpátky a chce ho rozjet znovu.

AOL si pořídil rozjetou blogovací službu Bebo (Blog Early, Blog Often) se 40 miliony uživatelů, aby posílil v době, kdy ještě nebyla dominance Facebooku tak velká. Po dvou letech neúspěšné integrace do rodiny AOL ale projekt v roce 2010 zkrachoval. Nezvládnuté řízení integrace Bebo bylo také jedním z důvodů, proč se musel poroučet šéf celého AOL Randy Falco

Teď si Michael Birch koupil svou službu zpět. Za opravdový zlomek toho, za co ji před lety prodal. A evidentně šlo hlavně o záchvat nostalgie.


Jak se mu to povede se uvidí. Znovu rozjet sociální síť bude ale určitě těžší než v roce 2005.

via BI

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Modré lízátko vystrašilo 120 milionů lidí, chystá se druhý díl

Pamatujete si na kampaň Take This Lollipop, která varovala uživatele Facebooku před zneužitím jejich údajů? My rozhodně ano, protože jde dodnes o jednu z nejlépe udělaných aplikací svého druhu a díky špičkovému propojení videa s Facebookem vznikl velmi osobní zážitek, ze kterého mrazí. Na Kickstarteru můžete podpořit vznik pokračování.