S Facebookem na věčné časy. Na sociální síti lze určit, kdo bude správcem profilu po vaší smrti

Facebook minulý týden uvedl jednu poměrně zásadní featuru, skrz kterou lze určit člověka, který se postará o identitu na sociální síti po smrti uživatele.

Facebook minulý týden uvedl jednu poměrně zásadní featuru, skrz kterou lze určit člověka, který se postará o identitu na sociální síti po smrti uživatele. Jde o tak zvaný “Legacy Contact”.

Dotyčný pak rozhodne, jak naloží s fotkami, stránkami, zprávami i ostatním. Z profilu také může vytvořit pamětní místo, kam můžou chodit zavzpomínat známí.

Aby byla kontrola nad profilem pověřené osobě předána, je nutné, aby nejdřív Facebook o smrti věděl – od příbuzných nebo přímo od “Legacy Contactu”. Teprve pak je správa účtu předána. Správce má pak mírně omezené pravomoci.

Nebude se logovat přímo na účet, stejně tak neuvidí soukromé zprávy. Alespoň tak to sám Facebook tvrdí. Má ale možnost stažení všech fotek i statusů, pokud by je chtěl z jakéhokoli důvodu uchovat.

“Legacy Contact” není jedinou možností, jak s profilem naložit. Sám Facebook ho také může rovnou smazat. Nicméně tak všechny vzpomínky skončí v prachu… stejně jako dotyčný. Což je možná trochu škoda.

A co vy, máte už svůj “Legacy Contact”?

Total
0
Shares
Další články