Kalifornská škola si objednala sledování svých studentů na Facebooku

Velký bratr ožil v kalifornském Glendale. Přes čtyřicet tisíc dolarů ročně platí tamní škola za monitorování studentských aktivit na Facebooku.

Podle televize CBS Los Angeles ospravedlnil ředitel Richard Sheehan sledování víc než třinácti tisíc žáků a studentů tím, že jde především o jejich bezpečnost.

“Snažíme se hledat informace nebo aspoň náznaky toho, že by si naše děti chtěly nějak ublížit,” vysvětluje Sheehan. Jako příklad uvedl případ, kdy jeden ze studentů vyjádřil na Facebooku sebevražedné sklony. Administrátor ihned upozornil školu a ta hned rodiče. “Povedlo se nám krizovou situaci vyřešit,” tvrdí Sheehan.

“Zatím jsme objevili informace, které vedly k záchraně mladých životů před sebevraždami, ale zároveň jsme odhalili i příklady šikany, vandalství a zneužívání návykových látek. Monitorujeme ale jen veřejné příspěvky. Ne sledujeme soukromé stránky, ani esemesky nebo e-maily nebo telefonáty,” vysvětluje Chris Frydrych z monitorovací společnosti Geo Listening.

Školy nejsou jediné, které své ovečky sledují. Ještě dál jsou obchodníci. Ve spolupráci se společností Meraki, poskytuje Facebook obchodníkům systém nazvaný Facebook Wi-Fi.

Ten umožňuje obchodníkům sledovat pohyb zákazníků po prodejně tak, jak je nastíněno výše, ovšem s jedním drobným vylepšením. Zákazník je totiž po připojení k wi-fi zaveden na stránku obchodu na Facebooku, kde je mu automaticky nabídnut check-in. Ten může odmítnout, a využívat připojení i bez něj, často ale tuto možnost nevyužije.

A my se ptáme, když tohle dělají školy a obchody, není celá kauza PRISM jenom slabý odvar?

via CBS

 

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

TOP memy týdne: Valentýnské šílenství a šedivá love story

Jako každý rok, tak je to tu i letos - blíží se 14. únor, den zamilovaných. S tímto dnem také přichází řada depresí a divných nálad, to se odrazilo i v dnešní sbírce úspěšných memů. Co se nás ale také brzy bude týkat, to je určitě premiéra filmu "Padesát odstínů šedi", která burcuje holky po celém světě, proto: "Brace yourselves!"