Jednosloupcová Timeline nyní pro všechny, nabízí hodnocení filmů, seriálů a knih

Facebook oznámil, že více než miliardě všech svých uživatelů zprovoznil novou jednosloupcovou verzi profilu Timeline. Spolu s tím ale zavedl i novinku, kterou je hodnocení filmů, seriálů a knih. To by mimo jiné mohlo pomoci s personalizací obsahu, který uživatelé uvidí.

Novou jednosloupcovou Timeline i s novou podobou sekce O mně Facebook předvedl v polovině března, kdy ji začal svým uživatelům postupně zprovozňovat. Nyní, po dvou měsících, sociální síť oznámila, že profil je aktivní pro všech zhruba miliardu a 100 milionů lidí, kteří ji aktivně používají. Nový profil se prý navíc ujal, neboť uživatelé do tzv. sekcí, tedy boxů s přehledem jejich aktivit a dalších informací v levém sloupci, přidávají podle sociální sítě až 200 milionů položek denně.

Oproti původní verzi oznámené v březnu obsahují ale sekce nakonec jednu novinku. Facebook totiž uživatelům zprovoznil možnost, aby filmy, seriály a knihy, které do sekcí vkládají, hodnotili na pětihvězdičkové stupnici podle jejich oblíbenosti. Pokud mají Timeline propojenou s aplikací příslušnou pro určitý typ obsahu, například Goodreads v případě knih, mohou také importovat svá hodnocení přímo z aplikace, čímž ušetří čas.

Komentáře se shodují, že hodnocení obsahu uživatelem může Facebooku pomoci, aby mu zobrazoval relevantnější obsah. Na nejjednodušší úrovni to bude znamenat, že pokud seriálu Game of Thrones udělíte pět hvězdiček, bude vám Facebook pravděpodobněji zobrazovat obsah, který se ho týká. Hodnocení knih, seriálů a filmů ale také znamená výhodu pro vývojáře aplikací, kteří mohou na základě těchto dat přizpůsobovat své aplikace, a pro sociální síť samu to může přinést také nové možnosti přesnějšího cílení reklamy. Zlepšit může udílení hodnocení také výsledky získané přes Graph Search, letos představené vyhledávání Facebooku podle sociálních vazeb a zájmů.

Pro tvůrce aplikací je dobrou zprávou, že jejich analytický nástroj Insights bude nově obsahovat také data o tom, kolik zobrazení měly na profilech uživatelů sekce jejich aplikací a kolik přivedly do aplikace uživatelů. Více o tvorbě timeline sekcí pro své aplikace zjistíte zde.

Via FB

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Nový a starý MySpace budou nečekaně fungovat samostatně

Příchod nové podoby MySpace je na spadnutí, k jejímu postupnému otevření veřejnosti by mělo dojít v příštích měsících. Vedení kdysi největší sociální sítě nicméně dospělo k jednomu zajímavému rozhodnutí - nebude rušit starou podobu služby a uživatelé obou verzí budou moci fungovat separátně.