Jaká je demografická struktura 24 největších sociálních sítí

Studie od Royal Pingdom máme rádi už proto, že obvykle jdou víc do hloubky – či alespoň do šířky – než bývá běžné. Podobně je tomu u nové studie zaměřené na demografickou strukturu uživatelů sociálních sítí. Místo tradičních pěti největších sítí jich v Pingdom srovnali hned 24.

Cílem bylo zjistit, jaká je demografická struktura uživatelů pokud jde o pohlaví a věk. Podle očekávání se ukázalo, že mezi různými sítěmi jsou poměrně velké rozdíly v závislosti na tom, k jakému účelu slouží. Zatímco nejnižší věkový průměr má DeviantART, web pro mladé kreativní umělce, nejvyšší věk má poměrně očekávatelně LinkedIn, sociální síť pro profesionály. Nejvíc žen je na Pinterestu, největší podíl mužů je k nalezení na službě Slashdot, kde je vzhledem k zaměření na Linux a OpenSource lehce překvapivých i těch 13 procent žen, které ji používají.

Zajímavé je i to, že jen sedm ze všech zkoumaných sociálních sítí navštěvuje víc mužů než žen. Pouze tři služby z “mužské” sedmičky zároveň nejsou primárně zaměřeny na obsah pro geeky (tedy programování a technologie) – Quora, Reddit a Orkut. Asi i proto si co do zastoupení žen vedou stále ještě o něco lépe než ryze pánské komunity na Slashdot, HackerNews, Github a Stack Overflow.

Budeme-li sledovat věk uživatelů napříč zkoumanými sociálními sítěmi, je nejčastěji zastoupenou skupinou věkové rozmezí 25-34 let. Druhý nejobvyklejší věk uživatelů sociálních sítí je 35-44 let, dohromady tyto dvě skupiny tvoří těsně přes polovinu uživatelů sociálních sítí.

Via RP

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

YouTube Style! Dva dny, 16 milionů zhlédnutí a virální orgie

Spousta internetových celebrit, desítky populárních memů, přes dvacet skrytých easter eggů a vzpomínka na virální rok 2012 jak se patří. Jestli milujete portál YouTube a jeho svébytnou a mnohdy překvapivou kulturu, teď ho budete milovat ještě o kus víc. Všem nám totiž nadělil příjemný vánoční dárek v podobě Rewind YouTube Style 2012. Usaďte se, osobnosti jako PSY, Felicia Day, Annoying Orange nebo "ten kluk z Shit Girls Say" právě přicházejí...
Přečtěte si více

Infografika: Jak na sociálních médiích zviditelnit málo atraktivní produkt

Ne každý má to štěstí, že jeho produkt je sám o sobě pro lidi přitažlivý a atraktivní. Produkty denní spotřeby, které tolik nepřitahují pozornost, to mají na sociálních médiích výrazně těžší. I ty se ale dají zviditelnit, jak dokládá dnešní infografika, která dokumentuje sociálně mediální úspěchy méně přitažlivých značek.