Jak vysvětlit existencialismus pětiletému? Populární formát zamířil na YouTube

Léta práce a spousta investic do původního obsahu se YouTube začínají vyplácet – stává se přirozeným nástrojem a partnerem pro všechny, kdo chtějí šířit nové originální video série a televize jim připadá příliš staromódní. Svůj kanál rozjíždí oblíbená sociální síť Reddit, novou sérii chystá Ridley Scott a nový zábavný pořad speciálně o YouTube startuje i “zlý muž” Simon Cowell.

Svérázné sociální síti Reddit se věnujeme poměrně často, ať už kvůli velice zajímavým návštěvám velkých osobností, nebo proto, že právě odsud pochází podstatná část všech těch populárních memů. Její strohý textový formát ale není pro každého, a tak se rozhodla přepracovat jednu ze svých nejpopulárnějších kategorií do podoby videa. Formát ELI5, neboli Explain Like I’m Five, se snaží tím nejjednodušším možným způsobem vysvětlovat složitá témata, třeba takového Nietzscheho:

První trojice videí na kanálu Redditu vznikla přímo s finanční podporou YouTube a jejich úspěch (zatím nijak závratný) rozhodne o tom, kolik dalších dílů bude následovat. Hlavním cílem nicméně je motivovat uživatele Redditu k tomu, aby sami začali produkovat vlastní videa s jednoduchými odpověďmi na složité otázky, stejně jako je v současnosti produkují textové podobě.

Podobně dobrých zpráv pro YouTube a jeho uživatele bylo ale v poslední době vícero. Minulý týden portál na svém blogu oznámil spuštění soutěže The You Generation pod vedením Simona Cowella, který je tváří a také tvůrcem globálně úspěšných pořadů The X-Factor či American Idol. Hledat a odhalovat tentokrát bude mladé talenty skryté na YouTube. Ve stejný den YouTube také oznámil pravidelný nášup videí od fenomenálního komika Rickyho Gervaise.

A aby toho nebylo málo, po pozoruhodném projektu Life in a day a několika dalších oznámil svůj návrat na YouTube i Ridley Scott (filmy Blade Runner, Vetřelec či Prometheus). Ve spolupráci s kanálem Machinima vytvoří sérii krátkých sci-fi snímků, přičemž režie jednotlivých videí se ujmou špičkoví hollywoodští režiséři. Nepochybujeme o tom, že bude o co stát.

Via VB, TNW

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Facebook testuje nový feed pouze s příspěvky stránek

Jak to udělat, aby majitelé stránek na Facebooku byli spokojení, že uživatelé vidí jejich příspěvky? Po zavedení možnosti sledovat stránky pomocí notifikací sociální síť testuje ještě jeden nástroj, který by měl tomuto účelu pomoci - stream příspěvků nazvaný jednoduše Pages, v češtině Stránky.
Přečtěte si více

Jak různé typy osobností používají sociální média

Všemožné studie zkoumající, jak sociální média používají muži a ženy, mladí a staří nebo třeba bohatí a chudí, vycházejí prakticky každý týden. Co ale studie, která by používání sociálních sítí zkoumala podle typu osobnosti? Jednu takovou provedla společnost CPP zaměřená na personalistiku a přetavila ji i do podoby infografiky.