Jak vysvětlit existencialismus pětiletému? Populární formát zamířil na YouTube

Léta práce a spousta investic do původního obsahu se YouTube začínají vyplácet – stává se přirozeným nástrojem a partnerem pro všechny, kdo chtějí šířit nové originální video série a televize jim připadá příliš staromódní. Svůj kanál rozjíždí oblíbená sociální síť Reddit, novou sérii chystá Ridley Scott a nový zábavný pořad speciálně o YouTube startuje i “zlý muž” Simon Cowell.

Svérázné sociální síti Reddit se věnujeme poměrně často, ať už kvůli velice zajímavým návštěvám velkých osobností, nebo proto, že právě odsud pochází podstatná část všech těch populárních memů. Její strohý textový formát ale není pro každého, a tak se rozhodla přepracovat jednu ze svých nejpopulárnějších kategorií do podoby videa. Formát ELI5, neboli Explain Like I’m Five, se snaží tím nejjednodušším možným způsobem vysvětlovat složitá témata, třeba takového Nietzscheho:

První trojice videí na kanálu Redditu vznikla přímo s finanční podporou YouTube a jejich úspěch (zatím nijak závratný) rozhodne o tom, kolik dalších dílů bude následovat. Hlavním cílem nicméně je motivovat uživatele Redditu k tomu, aby sami začali produkovat vlastní videa s jednoduchými odpověďmi na složité otázky, stejně jako je v současnosti produkují textové podobě.

Podobně dobrých zpráv pro YouTube a jeho uživatele bylo ale v poslední době vícero. Minulý týden portál na svém blogu oznámil spuštění soutěže The You Generation pod vedením Simona Cowella, který je tváří a také tvůrcem globálně úspěšných pořadů The X-Factor či American Idol. Hledat a odhalovat tentokrát bude mladé talenty skryté na YouTube. Ve stejný den YouTube také oznámil pravidelný nášup videí od fenomenálního komika Rickyho Gervaise.

A aby toho nebylo málo, po pozoruhodném projektu Life in a day a několika dalších oznámil svůj návrat na YouTube i Ridley Scott (filmy Blade Runner, Vetřelec či Prometheus). Ve spolupráci s kanálem Machinima vytvoří sérii krátkých sci-fi snímků, přičemž režie jednotlivých videí se ujmou špičkoví hollywoodští režiséři. Nepochybujeme o tom, že bude o co stát.

Via VB, TNW

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

TOP memy týdne: Jak dospět

Výběr rad do života, které se prostě hodí komukoliv a v jakémkoliv věku. Ať už si nevíte rady s tím, jak se vlastně má správně používat selfie stick, jak se nejlépe obléknout na motorku, jak na té motorce převézt pejska, nebo třeba jak si říct o trochu té romantiky.
Přečtěte si více

Studie: Jak a kde marketéři investují do obsahu

Zbýváte se marketingem orientovaným na spotřebitele a používáte při své práci jeho obsahové formy? Pak byste hladce zapadli mezi většinu. Podle studie 2013 Benchmarks, Budgets and Trends totiž do obsahu v rámci marketingu neinvestuje jen 14 procent reklamních profesionálů z oblasti B2C. Kam svůj obsah umisťují a do jakých forem nejčastěji vkládají své peníze a důvěru?