Jak rozložit náckovskou komunikaci na Facebooku? Stačí použít mozek a vtip

Antináckovští trollové dokázali, že vtipem se dá leckdy komunikace zlikvidovat víc než jen tradičním pruzením. Rozjel to Rumcajs, Vochomůrka, oholené nohy a strojek na upravení dredů.

Brňákům se to povedlo – o víkendu po gándhíovsku rozložili organizaci protiromského průvodu. Extrémisty ale dokázali pozlobit i na internetu a trollování za dobrou věc se rozjelo také na Facebooku.

Příběh začal nevinně. Pomocnou ruku chtěla Romana Pikanová podat všem, kterým délka vlasu už překročila povolenou mez, a jejichž černé košile zejí temnou prázdnotou. Záplava vtipných komentářů na sebe nakonec nenechala čekat (díky Žít Brno a Josef Šlerka za tip).

trolling

Jaké následky mělo Romaniných patnáct minut internetové slávy, ukazuje následující tweet.

Katarze celého příběhu ale nemusí být úplně reálná. “Daná slečna nebyla nikdy zaměstnána v naší společnosti a tak nemohla dostat ani výpověď. Osobně jsem ji pouze psal zprávu prostřednictvím FB, ve které jsem ji vyzval, aby své údajné zaměstnání u nás nějakým způsobem vysvětlila. Bohužel žádná odpověď nepřišla, pouze daný příspěvek,” tvrdí marketingový ředitel e-shopu Radek Ondrášík.

Vtipem proti náckům

Brňáci navíc nejsou jediní. Podobně se proti vlně násilí a rasismu v radikalizované společnosti postavili i v Českých Budějovicích.

budejce

A plno dalších vtípků samozřejmě následuje

vlajka

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Facebook v grafice ukázal, co se stane po nahlášení obsahu

Stovky lidí rozdělených do několika specializovaných týmů zaměstnává Facebook proto, aby reagovali na hlášení uživatelů týkající se závadného obsahu nebo chování. Pro lepší ilustraci Facebook vytvořil diagram, který fungování celého systému ve zjednodušené podobě znázorňuje, a podělil se o některé nové informace.
Přečtěte si více

Facebook radí, jak si chránit soukromí před vyhledáváním v Graph Search

V souvislosti s novým vyhledáváním Facebooku nazvaným Graph Search se opět a znovu ukázalo, jak jsou někteří uživatelé neopatrní pokud jde o nastavení soukromí na sociální síti. Facebook proto speciálně v souvislosti s vyhledáváním vydal nový příspěvek na svůj blog, kde radí základní způsoby, jak předejít vyhledatelnosti věcí, které by si uživatel raději nechal pro sebe.