Jak přijít k vysněné práci s pomocí Google AdWords

Pokusit se najít práci pomocí sociálních sítí samozřejmě není novinka. Za zmínku stojí například případ Erica Barkera, který se pomocí reklamy na Facebooku pokusil najít práci u Microsoftu (více v tomto článku, Eric nakonec zakotvil ve videoherní firmě THQ). Alec Brownstein pracoval ještě nedávno jako copywriter u blíže nespecifikované reklamní agentury, toužil však po změně a přesunu na více kreativní místo. Když googloval jména kreativních ředitelů svých oblíbených agentur, dostal zajímavý nápad – každý občas googluje své vlastní jméno (s čímž na 99% souhlasíme), proč toho tedy nevyužít k získání pozornosti?

Výsledek na sebe nenechal dlouho čekat – Brownstein zakoupil v Google AdWords jména kreativních ředitelů a protože neexistovaly protinabídky, celková cena kampaně pro pět jmen jej stála pouhých 6 dolarů. Čtyři z oslovených ředitelů se Alecovi ozvali a nakonec se mu podařilo zakotvit v agentuře Young & Rubicam New York.

Podívejte se na video, které celou akci v jedné minutě shrnuje, a dejte nám vědět, zdali máte přímou zkušenost s použitím online marketingu se získáním pracovního místa.

Via Mashable