Internet se zase předvedl: Jak si umí dělat legraci z nové tužky Apple Pencil

S novým tabletem iPad Pro představil Apple i hodně nečekaný kus příslušenství – stylus, kterému ale neříká stylus, nýbrž Apple Pencil. Dotykové pero se stalo ihned po uvedení terčem řady internetových vtipů, a to hned z několika důvodů.

Fanoušci i zarytí odpůrci značky Apple mají stále v paměti otázku zakladatele firmy, Steva Jobse, který se při uvedení prvního iPhonu ptal „kdo chce stylus“ a narážel tím na to, že dotykové pero je nepraktický přežitek. Ačkoli novodobý stylus od Applu nemá sloužit jako příslušenství k mobilnímu telefonu, vnímají jeho uvedení mnozí jako určitou zradu ideálů zesnulého génia. Dalším důvodem k posměchu je cena pera, 99 dolarů za stylus je opravdu dost peněz.

A nakonec je terčem vtipů i samotný název, kterému se ostatně zasmáli i přítomní v sále tiskové konference. U Applu jakoby se v marketingovém oddělení rozhodli názvy svých produktů neřešit, po hodinkách, které se prostě jmenují hodinky, se nová dotyková tužka prostě jmenuje tužka. Spousta vtipů se tak týká toho, že si raději počkají na tužku číslo 2, americký řetězec restaurací Denny’s pak přispěchal s uvedením svého Denny’s párátka.

Internetové vtipy a poznámky také často připomínají, jak se Apple důsledně vyhýbá při označení svého dotykového pera právě slovu stylus.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Czech Internet Forum: Uživatel se mění

Využívání více komunikačních kanálů, příklon k osobnímu doporučení a čím dál častější akce na sociálních sítích. Tak se změnilo chování zákazníka na internetu. Změňte ho taky, shodli se na jasném doporučení přednášející letošního Czech Internet Fora. Přečtěte si, co radí dělat a nedělat na sociálních sítích i mimo ně.