Internet se zase předvedl: Jak si umí dělat legraci z nové tužky Apple Pencil

S novým tabletem iPad Pro představil Apple i hodně nečekaný kus příslušenství – stylus, kterému ale neříká stylus, nýbrž Apple Pencil. Dotykové pero se stalo ihned po uvedení terčem řady internetových vtipů, a to hned z několika důvodů.

Fanoušci i zarytí odpůrci značky Apple mají stále v paměti otázku zakladatele firmy, Steva Jobse, který se při uvedení prvního iPhonu ptal „kdo chce stylus“ a narážel tím na to, že dotykové pero je nepraktický přežitek. Ačkoli novodobý stylus od Applu nemá sloužit jako příslušenství k mobilnímu telefonu, vnímají jeho uvedení mnozí jako určitou zradu ideálů zesnulého génia. Dalším důvodem k posměchu je cena pera, 99 dolarů za stylus je opravdu dost peněz.

A nakonec je terčem vtipů i samotný název, kterému se ostatně zasmáli i přítomní v sále tiskové konference. U Applu jakoby se v marketingovém oddělení rozhodli názvy svých produktů neřešit, po hodinkách, které se prostě jmenují hodinky, se nová dotyková tužka prostě jmenuje tužka. Spousta vtipů se tak týká toho, že si raději počkají na tužku číslo 2, americký řetězec restaurací Denny’s pak přispěchal s uvedením svého Denny’s párátka.

Internetové vtipy a poznámky také často připomínají, jak se Apple důsledně vyhýbá při označení svého dotykového pera právě slovu stylus.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Skandály, hvězdy filmů pro dospělé a zase ten hazard. Tyhle informace zajímaly Čechy na internetu

Skandální kauzy přitáhnou pozornost vždycky, nejinak tomu platí při hledání na internetu. Třeba takové výsledky voleb v Chomutově - nízký zájem voličů při jejich opakování (22 procent) se na internetu projevil přesně opačně: výsledky po kauze s podplácením se hledaly o 128 tisíc procent víc. Co ještě Čechy v minulém týdnu zajímalo a dotaz vyťukali do Seznamu?