Instant Messaging systémy se blíží. Připravte se

Instant Messaging systémy se blíží - připravte se

Celkem 50 milionů uživatelů za 7 měsíců. Takový je současný nárůst uživatelů, který můžeme sledovat u Instant Messagingových klientů (IM). Jaké platformy jsou nejpopulárnější? Co to znamená pro firmy a jejich značky?  Na tyto otázky našel odpověď Reggie BradfordOracle na konferenci #Engage2016.

Co to je Instant Messaging?

Instant Messagingové platformy, klienti, nebo jakkoliv tomu vlastně chcete říkat, jsou online chatovací systémy, které umožňují svým uživatelům komunikovat, chatovat, sdílet soubory v reálném čase a mezi různými zařízeními. Informují odesílatele, jestli je příjemce online a je ochoten přijímat sdělení. Mezi nejpoužívanější patří Facebook Messanger nebo WhatsApp. Používá se jich ale celá řada, podívejte se k závěru článku.

V sekci technologických společností, které představily svůj stávající postoj k sociálním sítím na konferenci #Engage2016, je řešil Senior Vice President od Product Development z Oracle – Reggie Bradford.

Začněme trochou historie. Podle Reggieho se vývoj a nástup nových technologií na trh děje ve vlnách. Za předchůdce sociální sítě Facebook považuje síť Friendster.com, která ovšem nebyla úspěšná a zanikla. Zdůraznil, že pro nové platformy je klíčové při cestě k  jejich úspěchu správné načasování. Definice úspěchu podle něj zní: „Příprava musí dostihnout svoji příležitost.“

01 Reggie Bradford z Oracle

Teď mají internetoví uživatelé konečně k dispozici platformy, které jim umožňují vzájemně ovlivňovat okolí a sdílet názory. Personalizované hlasy jednotlivců se v dnešní době staly mnohem důležitější než kdy před tím a komunikace se mění z one-to-one na one-to-many. Koncový spotřebitel má dnes prostě velké možnosti, jak ovlivňovat davy.

02 Reggie Bradford z Oracle

Reggie ukázal časovou osu vývoje sociálních sítí. Zdůraznil jako zlomový okamžik rok 2009, kdy se Baracku Obamovi pomocí sítě Twitter podařilo zásadně ovlivnit vnímání své kampaně, což mu následně pomohlo vyhrát volby na post prezidenta.

Podle něj je další hodně velká a hodně rychlá vlna na obzoru. Jmenuje se Instant messaging (IM). Těmto systémům se daří získávat během 7 měsíců 50 mil. uživatelů. To třeba telefonní lince trvalo 75 let. V tuto chvíli mají systémy už více uživatelů než sociální sítě.

IMG_20160512_101643

Pro firmy to bude znamenat přechod komunikace se zákazníky z klasických telefonů, osobních setkání, e-mailů a sociálních sítí do těchto IM systémů. Komunikace má být významně rychlejší než doposud a bude generovat několikanásobně větší množství zpráv.

03 Reggie Bradford z Oracle-Instant messaging

Mezi ty nejpopulárnější IM platformy dnešní doby patří:

KIK
WhatsApp
Viber
Telegram
Kakao Talk
Slack
WeChat
Skype
ImQQ
Nimbuzz
Messenger
Line
Snapchat

Reggie Bredford upozornil i na to, že Instant Messagingové platformy budou měnit vnímání komunikace mezi spotřebitelem a značkou.

Společnosti se na tuto změnu musejí připravit, protože bude rychlá.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

V USA zvyšují zájem o volby registrací přes Facebook

Ve státě Washington bude možné registrovat se k volbám přímo v prostředí facebookové aplikace. A pokud se nápad osvědčí, přijdou na řadu i další státy. Cílem je oslovit především mladé potenciální voliče, v tomto směru jde o další krok po spuštění online registrací před několika lety.
Přečtěte si více

Autorka píše knihu online před zraky fanoušků

Máte nějakého oblíbeného spisovatele? Fascinuje vás, jak si dokáže hrát se slovy, větnými konstrukcemi a narací? Říkali jste si, jak ho děj knihy vůbec napadá, jak dlouho mu trvá napsat jednu kapitolu či jak celý proces tvorby vlastně probíhá? Nyní to máte díky Google Docs šanci zjistit, byť si zatím autora bohužel nemůžete vybrat dle libosti.