Instagram sdílí video, upravit se dá na 13 způsobů

Způlky pravidvé, způlky nikoliv, spekulace kolem včerejší tiskové konference Facebooku se zčásti potvrdily. Sociální síť sice nepředstavila RSS čtečku, zato videa na Instagramu se stala od včerejšího večera skutečností. Klipy mohou mít až 15 sekund a na jejich úpravu služba nabízí hned 13 speciálních filtrů.

Co že to Facebook ve čtvrtek večer představí? Tak se spekulovalo napříč technologickými médii, když sociální síť rozeslala nezvyklou papírovou pozvánku na tajemnou akci. Pozvánka slibovala pouze nový produkt a “velkou myšlenku, na které pracoval malý tým”.

Jak ukázala tisková konference, velkou myšlenkou byla služba pro publikování krátkých videí. Tedy myšlenka, se kterou Instagram ani Facebook rozhodně nepřišli jako první (mimochodem, nepřišel s ní první ani Twitter se svou službou Vine, již dříve ji pokoušel například startup 12seconds). Malým týmem pak byl tým Instagramu, který v posledních týdnech na produktu pracoval.

Video do Instagramu si lze stáhnout jako update mobilní aplikace, u iPhonů od modelu 3GS s iOS 5.0 a vyšším, u Androidu u přístrojů s operačním systémem od verze 4.1.

Nová funkce umožňuje vytvářet krátká videa, od 3 do 15 sekund, na ty aplikovat některý z filtrů a poté je publikovat stejným způsobem, jako fotografie. Videa je nutné nahrávat přímo přes Instagram, prozatím aplikace neumí importovat videa natočená jiným způsobem. Filtrů je k dispozici celkem 13 a k nim ještě specialní funkce “cinema”. Ta by měla srovnat obraz v případě, že by z natáčení byl poněkud rozklepaný, což se snadno může stát. Ne všichni jsou ale s nabídkou filtrů a s funkcí cinema tak docela spokojeni, i když pozitivní reakce prozatím převažují.

Funkci Instagram uvedl také na svém blogu, kde k ní publikoval krátké video:

Via Inst

Total
0
Shares
Další články