Instagram po akvizici láme rekordy navzdory silné kritice

Mnoho uživatelů hrozí Instagramu po rozšíření na Android a následném prodeji Facebooku odchodem, na Twitteru dokonce obchod pozitivně hodnotí jen 12 procent tweetů. Navzdory tomu se ale aplikace vyšvihla do čela žebříčků stahovanosti. Co nového jsme se od včerejška o Instagramu dozvěděli?

Podle společnosti Crimson Hexagon, která analyzovala 200 tisíc tweetů zmiňujících spojení Instagramu a Facebooku, bylo pouze 12 procent tweetů pozitivních, 52 procent neutrálních a 35 procent negativních. Přibližně třetinu všech neutrálních tweetů pak společnost označuje jako “v šoku”. Podle jiné analýzy se navíc desítky tisíc uživatelů Twitteru nechaly slyšet, že své účty mažou.

Zatím se nicméně zdá, že nářky a případný odliv sklaních fanoušků Instagramu bohatě vynahrazují ti noví. Společnost prostřednictvím svého Twitter účtu (@instagram) během noci oznámila, že se poprvé ve své historii dostala na první místo v AppStore. To je jistě důvod k oslavě, byť reakce na tento tweet jsou dle očekávání různé. Během prvního týdne si také aplikaci stáhlo přes 5 milionů uživatelů Androidu a rychle přibývají další.

Nakolik je miliardová cenovka Instagramu opodstatněná se rozhodl prozkoumat Andy Baio z Wired a zaměřil se při tom na srovnání ceny za jednoho uživatele u různých velkých služeb. Mezi třemi desítkami akvizic z posledního desetiletí přitom patří cena za uživatele u Instagramu k těm jednoznačně nejnižším. Facebook zaplatil 28 dolarů “za hlavu”, zatímco medián je 92 dolarů.

Na druhou stranu, pokud se podíváme na cenu za jednoho zaměstnance, nemá Instagram absolutně žádnou konkurenci. To ale nemusí být vůbec špatná zpráva a podobný poměr ceny na uživatele a zaměstnance svědčí spíše o nesmírné efektivitě.

Experian Hitwise se zase podíval na věkové složení uživatelů a zdá se, že jistá část nedorozumění může pramenit právě odsud. Jakkoliv by to ještě před dvěma lety mohlo znít absurdně, na Facebooku jsou totiž ve srovnání s Instagramem poměrně staří uživatelé a obě strany vnímají současné dění značně odlišně. Zároveň jde o zajímavou příležitost, jak si mohou obě služby vzájemně pomoci s oslovením uživatelů ve věkových skupinách, kde nejsou tak populární.

No a samozřejmě nemůže chybět ani infografika, o kterou se tentokrát postarali ve Visual.ly. V nezbytně stylovém provedení zachycuje klíčové okamžiky a významná data z krátkého a úspěšného života Instagramu. Pro hlubší přehled o akvizici každopádně doporučujeme náš článek Facebook, Instagram, miliarda dolarů a souvislosti, pokud vás zajímají postřehy twittersféry, mrkněte na Co na převzetí Instagramu Facebookem říká český a světový Twitter.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Infografika: Jak na nejdůležitější sociální sítě

Staráte-li se o sociální média ve firmě, hodí se mít k ruce přehledný seznam základních pravidel, jak postupovat a co naopak nedělat. Právě takovým seznamem je i infografika od Toll Free Forwarding. Poradí nejen jak na Facebook, ale také na Twitter, Google Plus, Instagram, LinkedIn a Pinterest.