Ingress: Zachraňte svět s augmentovanou geolokační hrou od Googlu

Nová mobilní hra od Googlu s názvem Ingress nejenže využívá rozšířenou realitu, ale navíc vás donutí i k nějakému tomu pohybu navíc. A aby to bylo ještě lepší, pokud budete hrát poctivě, dostanete se i za kulturou. To celé v tajemné globální geolokační hře se sci-fi zápletkou.

Nejprve to nejdůležitější – Ingress pochází z dílny vývojářského týmu Googlu pro aplikace Niantic Labs a je ke stažení v Google Play pro telefony s Androidem. Hra je ovšem prozatím v uzavřené betaverzi, takže než se do ní budete moci připojit, budete potřebovat pozvánku, o kterou si můžete říci na webové stránce projektu.

Ačkoliv jsme Ingress prozatím sami neměli možnost zkusit, dostupné informace nasvědčují tomu, že půjde o hodně povedenou věc. Hráč má za úkol pracovat s tajemnou energií, kterou objevili evropští vědci, a pokud ji nedokáže včas ovládnout, ovládne ona jeho. Na to, aby tento obtížný úkol mohl splnit, je ale třeba vyrazit ven do terénu. Veškeré herní objekty jsou totiž venku v reálném světě, připojené ke skutečným místům pomocí augmentované reality. Na to, aby je hráč mohl využít, se k nim musí se svým telefonem nejprve fyzicky dopravit a osobně je odemknout.

Tímto způsobem lze získat například tzv. portály, kterých když hráč odemkne dostatečný počet, získá tím jejich energii a ovládne určité teritorium. Speciální roli ve hře mají nejrůznější kulturní památky jako sochy, muzea či knihovny, které jsou zdroji tajemné energie nebo mají ve hře jiné důležité poslání.

Kolem hry je navíc v plánu i reklamní platforma, v jejímž rámci budou moci inzerovat reální obchodníci (přece jen jde o geolokační záležitost), a přibýt má časem i API, přes které budou své vlastní objekty do hry přidávat i externí vývojáři. Nezní to přinejmenším zajímavě?

Via Mashable, AL

 

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Nejlepší odpovědi z Quory si můžete stáhnout jako knihu v PDF

Sociální síť Quora věnovaná otázkám a odpovědím na ně se o své přední uživatele pečlivě stará. Kromě věcí jako jsou speciální trička či odznaky pro ně v minulém roce vydala také knihu s jejich nejlepšími odpověďmi z let 2010 až 2012, kterou si nyní s mírným zpožděním může stáhnout každý.