Infografika: Tak už tu Facebook máme 10 let

Nejrozjetější stránka historie internetu. Momentálně je sice pod palbou rostoucí konkurence, ale to už Facebook nemusí úplně zajímat. On je na burze a on vydělává reálné peníze. Firma dospěla, začala generovat miliardáře i z lidí, kteří v ní nejsou od začátku. S desátým rokem přichází největší výzva v podobě mobilních telefonů. Tu zatím firma Marka Zuckerberga zvládá a jako důkaz důrazu, který na mobilní svět kladou vypustili včera čtečku Paper.

Oslava ve Facebooku bude prý standardní. „Stejně jako každý rok budeme mít v pátek odpoledne party pro zaměstnance,“ tvrdí mluvčí sociální sítě Arielle Aryah agentuře AFP.

Jak jsme ale posledních deset let s Facebookem žili? I když Čechům se brány největší sociální sítě otevřely až mnohem později než univerzitním nebo středoškolským Američanům? Co si pamatujete vy? A jaké máte s Facebookem nejlepší zážitky? Pamatujete si ještě když Facebook vypadal takhle?

facebook-homepage

Facebook se z pohledu finančníka rozjížděl pomalu, ale teď už šlape. Pravda, trvalo to pár let, ale důvěra investorů se evidentně vyplatila.

facebook-revenue

 

A k výročí vzniklo a ještě vznikne plno infografik. Takhle vypadá ta od CNN.

facebook10-cnn