Infografika: Tak už tu Facebook máme 10 let

Před deseti lety spustil Mark Zuckerberg ve svém kolejním pokoji stránku, která změnila život nejen jemu, ale i víc než miliardě lidí po celém světě. Facebook.

Nejrozjetější stránka historie internetu. Momentálně je sice pod palbou rostoucí konkurence, ale to už Facebook nemusí úplně zajímat. On je na burze a on vydělává reálné peníze. Firma dospěla, začala generovat miliardáře i z lidí, kteří v ní nejsou od začátku. S desátým rokem přichází největší výzva v podobě mobilních telefonů. Tu zatím firma Marka Zuckerberga zvládá a jako důkaz důrazu, který na mobilní svět kladou vypustili včera čtečku Paper.

Oslava ve Facebooku bude prý standardní. “Stejně jako každý rok budeme mít v pátek odpoledne party pro zaměstnance,” tvrdí mluvčí sociální sítě Arielle Aryah agentuře AFP.

Jak jsme ale posledních deset let s Facebookem žili? I když Čechům se brány největší sociální sítě otevřely až mnohem později než univerzitním nebo středoškolským Američanům? Co si pamatujete vy? A jaké máte s Facebookem nejlepší zážitky? Pamatujete si ještě když Facebook vypadal takhle?

facebook-homepage

Facebook se z pohledu finančníka rozjížděl pomalu, ale teď už šlape. Pravda, trvalo to pár let, ale důvěra investorů se evidentně vyplatila.

facebook-revenue

 

A k výročí vzniklo a ještě vznikne plno infografik. Takhle vypadá ta od CNN.

facebook10-cnn

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Turkům blokují Facebook a Twitter, učí se blokaci obcházet

Prostesty v Turecku, které zemí hýbou v posledních dnech, pokračují, a místní vláda proti nim bojuje i na digitální frontě. Protože se opět hybnou silou protestů stala sociální média, je prý v zemi přístup k těm nejdůležitějším zablokovaný. Zdá se ale, že minimálně část veřejnosti přišla na způsob, jak blokaci obejít.
Přečtěte si více

Vlogbrothers: Sourozenci z YouTube pomáhají měnit svět

To se tak jednoho krásného dne se s bratrem rozhodnete, že začnete komunikovat jen skrz blogy na YouTube. O pár let později jsou z vás internetové celebrity, úspěšní autoři knih, producenti, máte malou nahrávací společnost a podílíte se na charitativních a vědeckých projektech. Zní to jako nerdovská pohádka na dobrou noc, bratří Greenovi to ale dokázali.