Infografika: Škodí sociální média zdraví?

Všeho moc škodí, říkávaly zcela trefně už naše babičky. Dostali jsme se dnes do fáze, kdy se to týká i sociálních médií? Lidé provozující lifestylový blog Fix.com si myslí že ano, a na podporu tohoto názoru vytvořili přesvědčivou infografiku.

Kolik je 20 hodin týdně? Z profesionálního hlediska je to poloviční úvazek v zaměstnání. Pokud se podíváme na to, jak trávíme volný čas, je to méně, než průměrný  dospělý věnuje každý týden sociálním sítím.

Podle infografiky z dílny blogu Fix.com tráví dospělí uživatelé na sociálních médiích v průměru 23 hodin týdně. Do této doby infografika ale započítává i další druhy online komunikace, tedy i obsluhování e-mailu a psaní zpráv přes telefon či nejrůznější aplikace.

Velké množství času věnované sociálním médiím je o to zvláštnější, že podle některých studií si až polovina lidí myslí, že jim sociální sítě škodí. Jako příklad negativních vlivů uvádí tito lidé například snížené sebevědomí (z neustálého srovnávání se s ostatními), snížené soustředění a nekvalitní spánek po návštěvě sociální sítě, a někteří mluví také o konfliktech vzniklých z online konfrontací. V průzkumu od Boost Mobile navíc polovina dotázaných mezi 16 a 25 lety věku připustila, že jsou na sociálních sítích závislí.

Jak se s tímhle problémem vypořádat? Fix.com radí, abychom třetinu času stráveného na Facebooku či Twitteru raději věnovali sportu, čímž podpoříme svoje duševní i tělesné zdraví. Přesvědčit se nás k tomu snaží specificky, rozhodně ale ne zdraví prospěšným způsobem. Prý pokud půjdeme 7 hodin týdně raději místo Facebooku běhat, můžeme si dát 15 cheeseburgerů navíc, které při běhání spálíme.

Pokud můžeme tuto radu pozměnit, dejte si raději místo burgerů salát nebo trochu ovoce. Jinak o pozitiva získaná na úkor sociálních médií sportem zase velmi rychle přijdete.

Social-Media-Bad-for-Health

Total
1
Shares
Další články
Přečtěte si více

Nový a starý MySpace budou nečekaně fungovat samostatně

Příchod nové podoby MySpace je na spadnutí, k jejímu postupnému otevření veřejnosti by mělo dojít v příštích měsících. Vedení kdysi největší sociální sítě nicméně dospělo k jednomu zajímavému rozhodnutí - nebude rušit starou podobu služby a uživatelé obou verzí budou moci fungovat separátně.