Infografika: Rozměry obrázků v novém news feedu

Novou podobu news feedu má aktivní stále více uživatelů, a tak přichází čas, aby na ni začali brát ohled i správci stránek. Prvním krokem je přizpůsobení obrázků v příspěvcích.

Pokud chcete, aby obrázky vaší stránky či z vašeho osobního profilu dobře vypadaly v news feedu, je třeba je přizpůsobit pravidlům, podle kterých je Facebook zobrazuje. S novým news feedem přitom dochází k některým změnám, se kterými není od věci se seznámit.

Obrázky v příspěvcích Facebook nebude ořezávat, a namísto toho je zmenší natolik, aby se vešly do news feedu a nezabíraly v něm nepoměrně mnoho místa. Maximální šířka obrázku je 470 pixelů a výška 394 pixelů. Facebook obrázek zmenší tak, aby se do obou parametrů vešel, zachová ale přitom jeho poměry stran.

Perexové obrázky u odkazů budou i nadále ořezávány, a to do současného poměru 1:1.91 a rozměrů 246×470 pixelů. Obrázky menší než 264×470 Facebook ořízne do čtverce 154×154. Obrázky ještě menší než 154×154 budou buď oříznuty na čtverec 90×90, nebo již nebudou vůbec zobrazeny.

Tvůrci aplikace Gain, zaměřené na týmovou spolupráci kolem marketingu na Facebooku, vytvořili k novinkám přehlednou infografiku, kde všechny podstatné informace najdete vyobrazené v grafické podobě.

infografika news feed images

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Video: 10 věcí na internetu, které nedávají smysl

Některé webové služby jsou opravdu divné a je jich rozhodně víc než deset. Oblíbené komické duo postaviček Glove a Boots ve své aktuální show na YouTube vybralo pár zajímavých kousků, které by neměly chybět ve vaší galerii ujetostí. O řadě z nich jsme dosud neslyšeli a samozřejmě jsme si je museli hned vyzkoušet.
Přečtěte si více

Možnost stažení všech tweetů chce Costolo do konce roku

O tom, že by do konce roku měla na Twitter přibýt možnost stáhnout všechny své tweety, již jeho šéf Dick Costolo mluvil během září. Nyní tuto předpověď potvrdil, ovšem s tím, že programátoři, kteří na funkci pracují, prý o reálnosti termínu do konce prosince pochybují. Takže vlastně zase nevíme nic. Dostali jsme ale aspoň některá aktuální čísla.
Přečtěte si více

Historie sdílená přes sociální média rychle mizí v nenávratnu

Sociální média a internet všeobecně jsou velmi efektivní nástroje pro komunikaci v současnosti, pro diskutování aktuálních a nových témat. Pokud ale přijde na jejich spolehlivost při pohledu do minulosti, už si tak dobře nevedou. Obsah, na který sociální média na internetu odkazují, totiž rychle mizí a už po několika letech ho existuje jen část.