Infografika: Rozměry obrázků v novém news feedu

Novou podobu news feedu má aktivní stále více uživatelů, a tak přichází čas, aby na ni začali brát ohled i správci stránek. Prvním krokem je přizpůsobení obrázků v příspěvcích.

Pokud chcete, aby obrázky vaší stránky či z vašeho osobního profilu dobře vypadaly v news feedu, je třeba je přizpůsobit pravidlům, podle kterých je Facebook zobrazuje. S novým news feedem přitom dochází k některým změnám, se kterými není od věci se seznámit.

Obrázky v příspěvcích Facebook nebude ořezávat, a namísto toho je zmenší natolik, aby se vešly do news feedu a nezabíraly v něm nepoměrně mnoho místa. Maximální šířka obrázku je 470 pixelů a výška 394 pixelů. Facebook obrázek zmenší tak, aby se do obou parametrů vešel, zachová ale přitom jeho poměry stran.

Perexové obrázky u odkazů budou i nadále ořezávány, a to do současného poměru 1:1.91 a rozměrů 246×470 pixelů. Obrázky menší než 264×470 Facebook ořízne do čtverce 154×154. Obrázky ještě menší než 154×154 budou buď oříznuty na čtverec 90×90, nebo již nebudou vůbec zobrazeny.

Tvůrci aplikace Gain, zaměřené na týmovou spolupráci kolem marketingu na Facebooku, vytvořili k novinkám přehlednou infografiku, kde všechny podstatné informace najdete vyobrazené v grafické podobě.

infografika news feed images

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

TOP memy týdne: Zvířátka a sporty

Neuvěřitelné sportovní výkony, neuvěřitelné výkony zvířecích mazlíčků, něco málo k olympiádě. K tomu zabrousíme i k tématu rovnoprávnosti pohlaví a k problémům prvního světa. Prostě standardně od všeho něco.