Infografika: Podniková sociální síť dokáže zlepšit produktivitu práce

Sociální sítě ve firmě, neboli tzv. ESN, enterprise social networking, jsou moderní řešení, jak naložit s vnitrofiremní komunikací. Infografika od Entrepreneur.com shrnuje základní výhody, které podniková sociální síť může do společnosti přinést.

Asi nejznámějším nástrojem pro vytvoření vnitrofiremní sociální sítě usnadňující komunikaci a spolupráci ve firmě je Yammer, služba, kterou loni koupil Microsoft za více než miliardu dolarů. Yammer ale není jediný, podobné nástroje poskytuje třeba Jive a i další společnosti.

Jaké má vnitrofiremní sociální síť výhody? Podle infografiky z webu Entrepreneur.com jednoduše to, že společnosti využívající pro interní komunikaci sociální sítě jsou efektivnější a v dlouhodobém měřítku si vedou lépe i po hospodářské stránce. Hlavní výhodou ESN řešení je, že pracovníci ve společnosti mohou vzájemně komunikovat v reálném čase, a to efektivnějším způsobem, než pokud by se museli domlouvat například klasickými e-maily.

Průměrný kancelářský zaměstnanec tráví komunikací se spolupracovníky, vyhledáváním informací a dalšími formami interní spolupráce v průměru 28 hodin týdně. Tyto činnosti může využití ESN při vhodné implementaci zefektivnit a ušetřený čas potom lze využít na jiné činnosti. To, budeme-li věřit infografice, může v ideálním případě pro průměrnou americkou společnost znamenat nárůst produktivity na zaměstnance až 26 tisíc dolarů ročně.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Evropská komise jde do boje za naše data. Co má v plánu?

Pokud se na sociálních sítích objeví informace či fotky, které bychom raději světu neukazovali, asi leckoho napadne, zda je vůbec ještě možné vše vymazat a znemožnit tak dohledatelnost i do budoucna. Možná, že se to v dohledné době stane skutečností. Jestli vejde v platnost navrhované nařízení Evropské komise na ochranu dat, mohou uživatelé počítat s větší ochranou soukromí na internetu.
Přečtěte si více

TOP memy týdne: Ženy neprdí

Dívky neprdí, to je základní pravidlo! Také se dozvíme, jaké to je být chlápkem po sexu, jak vypadá bratr roku, něco o lásce, něco o náboženství, něco o Thorovi, něco o tiskárnách a ukážeme si speciální fotky se sochami. Fascinující!
43 tyden hashtag 2015
Přečtěte si více

Nejpoužívanější #hashtagy 43. týdne

Bez hashtagů nelze žít. Jenže musíte vybírat ty správné. Netápejte, našli jsme je za vás. Jaký nejvíc frčel, a který má smysl sledovat? Prohlédněte si 5 nejvýznamnějších hashtagů, které ve 43. týdnu hýbaly českými sociálními sítěmi.