Infografika: Podniková sociální síť dokáže zlepšit produktivitu práce

Sociální sítě ve firmě, neboli tzv. ESN, enterprise social networking, jsou moderní řešení, jak naložit s vnitrofiremní komunikací. Infografika od Entrepreneur.com shrnuje základní výhody, které podniková sociální síť může do společnosti přinést.

Asi nejznámějším nástrojem pro vytvoření vnitrofiremní sociální sítě usnadňující komunikaci a spolupráci ve firmě je Yammer, služba, kterou loni koupil Microsoft za více než miliardu dolarů. Yammer ale není jediný, podobné nástroje poskytuje třeba Jive a i další společnosti.

Jaké má vnitrofiremní sociální síť výhody? Podle infografiky z webu Entrepreneur.com jednoduše to, že společnosti využívající pro interní komunikaci sociální sítě jsou efektivnější a v dlouhodobém měřítku si vedou lépe i po hospodářské stránce. Hlavní výhodou ESN řešení je, že pracovníci ve společnosti mohou vzájemně komunikovat v reálném čase, a to efektivnějším způsobem, než pokud by se museli domlouvat například klasickými e-maily.

Průměrný kancelářský zaměstnanec tráví komunikací se spolupracovníky, vyhledáváním informací a dalšími formami interní spolupráce v průměru 28 hodin týdně. Tyto činnosti může využití ESN při vhodné implementaci zefektivnit a ušetřený čas potom lze využít na jiné činnosti. To, budeme-li věřit infografice, může v ideálním případě pro průměrnou americkou společnost znamenat nárůst produktivity na zaměstnance až 26 tisíc dolarů ročně.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Když nereagujete dost rychle, internet vás vždycky doběhne. Podívejte na příběh mrtvého mývala, hvězdy Twitteru

Není už novinka, že ve chvíli, kdy lidé něco potřebují vyřešit, obracejí se na sociální sítě. Zkusil to i Jason Wagar, obyvatel Toronta, když žádal město o to, aby se postaralo o mrtvého mývala ležícího na chodníku. Vybral si Twitter. Zastupitelé Toronta sice jako podle příručky zareagovali na síti okamžitě, jenže reálná akce měla výrazné zpoždění. Ještě 14 hodin ležel mýval bez hnutí na rušné ulici. Zato jeho sociální život se teprve rozběhl. A během pár hodin si nebožtík vysloužil květiny, svíčky, pomníček a nakonec i sochu. Zatím jen z másla, ale kdo ví…
Přečtěte si více

Aplikace na Facebooku mohou opět posílat notifikace

Facebook v pátek zprovoznil betu nového Notifications API, programovacího rozhraní, které tvůrcům aplikací umožní zasílat uživatelům notifikace. Upozornění na hlavní liště již aplikace mohly využívat dřív, Facebook ale tuto možnost před několika lety zrušil. Nyní je budou moci kdykoliv vypnout sami uživatelé.