Infografika: Podniková sociální síť dokáže zlepšit produktivitu práce

Sociální sítě ve firmě, neboli tzv. ESN, enterprise social networking, jsou moderní řešení, jak naložit s vnitrofiremní komunikací. Infografika od Entrepreneur.com shrnuje základní výhody, které podniková sociální síť může do společnosti přinést.

Asi nejznámějším nástrojem pro vytvoření vnitrofiremní sociální sítě usnadňující komunikaci a spolupráci ve firmě je Yammer, služba, kterou loni koupil Microsoft za více než miliardu dolarů. Yammer ale není jediný, podobné nástroje poskytuje třeba Jive a i další společnosti.

Jaké má vnitrofiremní sociální síť výhody? Podle infografiky z webu Entrepreneur.com jednoduše to, že společnosti využívající pro interní komunikaci sociální sítě jsou efektivnější a v dlouhodobém měřítku si vedou lépe i po hospodářské stránce. Hlavní výhodou ESN řešení je, že pracovníci ve společnosti mohou vzájemně komunikovat v reálném čase, a to efektivnějším způsobem, než pokud by se museli domlouvat například klasickými e-maily.

Průměrný kancelářský zaměstnanec tráví komunikací se spolupracovníky, vyhledáváním informací a dalšími formami interní spolupráce v průměru 28 hodin týdně. Tyto činnosti může využití ESN při vhodné implementaci zefektivnit a ušetřený čas potom lze využít na jiné činnosti. To, budeme-li věřit infografice, může v ideálním případě pro průměrnou americkou společnost znamenat nárůst produktivity na zaměstnance až 26 tisíc dolarů ročně.

Total
0
Shares
Další články