Infografika: Kdo, jak a odkud používá Twitter

Odkud pochází aktivní uživatelé Twitteru, jakých jsou profesí a jakým způsobem službu používají? Velmi podrobné a hlavně přehledné pojednání na toto téma připravili ve formě rozsáhlé infografiky lidé z Global Web Index.

Co na tom, že data v infografice neodpovídají tomu, co o svých uživatelích prohlašuje sám Twitter. Global Web Index tu vychází ze svých vlastních statistik, a tak přestože sám Twitter uváděl v prosinci minulého roku 200 milionů aktivních uživatelů, Global Web Index se ve stejném období dopočítal k podstatně vyššímu číslu, 288 milionů.

Přestože v této jedné oblasti je tedy třeba brát statistiku s výhradou (Twitter sám asi ví podstatně lépe, kolik má aktivních uživatelů), v ostatních může jít o praktický ukazatel toho, kdo a jakým způsobem síť využívá. Infografika se tím zabývá jak na úrovni zemí, tak na úrovni povolání, věku a hlavně typů aktivity. Nechybí informace o tom, kolik uživatelů a přes jaká zařízení sdílí fotografie, videa, články a jiné typy obsahu, kolik lidí zasílá zprávy a komentuje obsah ostatních či kolik jen pasivně nakupuje nebo jinak konzumuje obsah.

Přikládáme i náhled infografiky, vzhledem k její velikosti je ale nutné stáhnout si ji v originále jako soubor PDF ze stránek globalwebindex.net.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Redesign Facebooku vynesl Fredu Nerbymu novou práci a miliony návštěv

Tohle je malá, ale povzbudivá zprávička. Možná si ještě pamatujete na zajímavý redesign Facebooku, který na začátku ledna několikrát obletěl svět. Svému tvůrci vynesl mnohem víc než jen pět minut slávy a znovu se ukázalo, že když něco umíte a zároveň dokážete udělat něco navíc, prostě jen tak, je slušná šance, že se vám to v dobrém vrátí.