Infografika: Kdo, jak a odkud používá Twitter

Co na tom, že data v infografice neodpovídají tomu, co o svých uživatelích prohlašuje sám Twitter. Global Web Index tu vychází ze svých vlastních statistik, a tak přestože sám Twitter uváděl v prosinci minulého roku 200 milionů aktivních uživatelů, Global Web Index se ve stejném období dopočítal k podstatně vyššímu číslu, 288 milionů.

Přestože v této jedné oblasti je tedy třeba brát statistiku s výhradou (Twitter sám asi ví podstatně lépe, kolik má aktivních uživatelů), v ostatních může jít o praktický ukazatel toho, kdo a jakým způsobem síť využívá. Infografika se tím zabývá jak na úrovni zemí, tak na úrovni povolání, věku a hlavně typů aktivity. Nechybí informace o tom, kolik uživatelů a přes jaká zařízení sdílí fotografie, videa, články a jiné typy obsahu, kolik lidí zasílá zprávy a komentuje obsah ostatních či kolik jen pasivně nakupuje nebo jinak konzumuje obsah.

Přikládáme i náhled infografiky, vzhledem k její velikosti je ale nutné stáhnout si ji v originále jako soubor PDF ze stránek globalwebindex.net.