Infografika: Jaké obrázky lidé nahrávají na Facebook?

Nejčastějšími obrázky na Facebooku jsou fotografie lidí, zdaleka ale nevítězí tak drtivě, jak byste možná čekali. Jak si které obrázky vedou, a co lidé na největší sociální síť nahrávají nejčastěji, to zanalyzovala v pěkné infografice společnost Superfish.

Selfie jsou sice velmi populární na Instagramu, na Facebooku ale už tolik ne. Dvakrát tolik než selfies našli lidé ze Superfish na největší sociální síti fotografií lidí v autech. V rámci studie obrázků na Facebooku společnost automaticky zanalyzovala několik milionů uživateli nahraných fotografií.

Těsně přes třetinu fotografií na Facebooku má jako hlavní motiv lidi, naopak o trochu méně než třetina jsou memy a jim podobné obrázky. Zhruba čtvrtina jsou fotografie míst, o zbylých několik procent se dělí věci a aktivity. Přitom 1.4 procenta ze všech fotografií jsou screenshoty z iPhonů, nejčastěji screenshoty zpráv.

Superfish infographics

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Facebook rozjel zřejmě poslední velké hlasování. Zapojíte se i vy?

Chystané velké změny pravidel Facebooku, které mohou být poslední, o nichž uživatelé dostanou možnost hlasovat, sociální síť v pondělí poslala do schvalovacího procesu. Pokud však bude hlasovat alespoň 30 procent aktivních uživatelů a většina změny odmítne, zůstanou pravidla v dosavadním znění a "přežijí" i veřejná hlasování. Zkušenosti z minula ukazují, že šance velká není.