Infografika: Jak zacházet se značkou na sociálních sítích

Sociální sítě otevírají brand manažerům nové možnosti, ale zároveň jim přidělávají i nové problémy. Možnosti brandingu na Facebooku a Twitteru popsala agentura AYTM.

Jaký typ obsahu a jakou formou, očekávají uživatelé sociálních sítí od značek? Agenturní infografika je tentokrát celkem podrobná. Kromě rozdělení do kategorií vydefinovali autoři studie i tři typické uživatele Facebooku nebo Twitteru.

Analytikům vyšlo, že fanoušci sdílejí jen pozitivní zprávy o svých oblíbených značkách. Fanoušci značek mají také mnohem větší vliv než ti, kteří žádné značky nelajkují.

branding-social-media

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Takhle pekelnou facebookovou soutěž už jsme dlouho neviděli

Pohoršování se nad soutěžemi proti pravidlům Facebooku (a často i zdravému rozumu) nás přestalo bavit už před docela dlouhou dobou. Nedělali bychom totiž nic jiného. Do našeho rozsáhlého archivu ale teď přibyla jedna, která nás svým svérázným provedením natolik zaujala, že jsme prostě nedokázali odolat. Navíc má pravděpodobně našlápnuto překonat jeden (přinejmenším český) rekord.
Přečtěte si více

Průzkum: Hashtagy na Facebooku nepomáhají, spíš naopak

Tým kolem nástroje EdgeRank Checker se rozhodl zjistit, jak používání hashtagů na Facebooku podporuje viralitu. To, co zjistil, však rozbilo všechna očekávání. Hashtagy totiž nejenže viralitě nepomáhaly, ale navíc ji snižovaly a příspěvky s hashtagy měly i nižší engagement. Na vině jsou ale podle všeho i ti, kdo hashtagy používají.
Přečtěte si více

Cenzura nevadí, čínské sociální sítě lákají západní firmy i osobnosti

Atmosféra čínské sociální sítě možná brzy přestane být něčím tajemným a exotickým. Služba Sina Weibo se v posledních týdnech více otevřela světu zavedením anglického uživatelské rozhraní a není první. Místní vláda současně schvaluje nové zákony na cenzuru internetu, prozatím se ale zdá, že to západním firmám a celebritám zase tolik nevadí - třeba Mercedes-Benz už přes službu prodává speciální řadu automobilů.