Infografika: Jak šel čas na sociálních sítích

Myslete si co chcete, internet je už od začátku především místem sociálním. Od počátku totiž byl určen především k tomu, aby přes něj lidé komunikovali. Jak se tato komunikace vyvíjela od skromných počátků, až ke vzniku současných sociálních médií, to shrnuje pozoruhodná infografika.

Infografika od Creative Ramblings shrnuje to, co tak trochu tušíme všichni – že internet už od svého počátku byl velmi sociální záležitostí. Jak se komunikace a sociálně laděné služby během dlouhých let a desetiletí vyvíjely, přibližovaly se pomalu ale jistě tomu, co dnes označujeme za sociální média a sociální sítě. Nebýt ovšem jejich předchůdců typu e-mailu a IRC, Facebook či Twitter by se možná vůbec neobjevily. Nebo třeba ne v té podobě, v jaké je dnes nutkavě používáme i tehdy, kdy na nás čekají mnohem důležitější (a o to odpudivější) úkoly.

Je pravděpodobné, že pokud nejste velcí geekové se zájmem o vše internetové, hodně názvů a dat z infografiky vám asi nebude vůbec nic říkat. Alespoň v její první polovině. Co že je to ten Project Gutenberg? A Usenet? Kdo je Tim Berners-Lee? A vznikly dřív blogy nebo ICQ (a tady máte nápovědu)?

To ale ničemu nevadí. Od roku 1998 totiž existuje Google, a od roku 2001 navíc Wikipedia, a tak již dnes není problém si cokoliv z toho najít.

Total
0
Shares
Další články