Infografika: Jak sehnat práci přes Facebook, Twitter či Instagram?

Sociální média rozhodně nejsou praktickým nástrojem jen pro firmy. Velmi užitečným pomocníkem se mohou stát i pro jednotlivce, a to třeba při hledání nového zaměstnání.

Pokud sháníte zaměstnání, je dnes docela vysoká šance, že si vás “proklepnou” na internetu. Není proto od věci zajistit si, že to, co je tam k nalezení, bude svědčit spíš ve váš prospěch než v neprospěch.

To je hlavní idea infografiky z dílny společnosti CIPHR, zaměřené na poskytování profesionálního softwaru pro personalisty. Infografika radí, jak na největších sociálních sítích (s výjimkou sítě LinkedIn, které je dost prostoru věnováno jinde) přistupovat ke svým profilům, abyste svoje šance co možná zvýšili. Jako bonus CIPHR zmiňuje, jak kromě sociálních sítí své šance můžete zvýšit i provozováním osobního blogu.

Pokud tedy zrovna sháníte práci, a nemáte v příštích dvaceti minutách žádný důležitý pohovor, směle se pusťte do čtení.

The-ultimate-social-media-guide-to-getting-a-job

 

 

 

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

První světová válka na Facebooku očima francouzského vojáka

Jedenáct měsíců od zavraždění Františka Ferdinanda d'Este, tedy prvních deset měsíců první světové války, to je období, které pokrývala nedávná facebooková kampaň válečného muzea z pařížského Meaux. Kromě 55 tisíc Like kampaň přinesla sice fiktivní, ale přesto velmi silný příběh řadového francouzského vojáka.
Přečtěte si více

Pinterest spouští první analytický nástroj

První analytický nástroj od Pinterestu napoví, kolik lidí sdílelo pin z webové stránky, kolik zobrazení který pin měl a také jakou návštěvnost sledovaná webová stránka z Pinterestu dosahuje. Sociální síť si tak připravuje půdu pro chystanou monetizaci.
Přečtěte si více

Film podle Redditu: Porazila by jediná jednotka dnešní armády Římskou říši?

Co začalo jako nevinná otázka na Redditu, skončí podle všeho jako film. Brian Miller nyní píše druhou verzi původního scénáře Jamese Erwina, z nějž by se měl časem stát snímek v produkci Warner Bros. A zápletka? Jak by si nejmocnější říše své doby poradila s jednou jedinou jednotkou současné americké armády, kdyby se vrátila v čase do dob císaře Augusta?