Infografika: Jak se za 5 let změnil svět sociálních sítí

Šestadvacet kategorií a v každé minimálně šest internetových služeb. Sociální sítě už jsou svět sám pro sebe, který pomalu požírá celý internet. Podle blogu Igora Beukera, mimochodem jednoho z řečníků našeho předloňského Social Marketers Summitu, je to velká výzva pro off-line svět. „Značky a firmy musí najít úplně jiný přístup k internetu, protože symbolem současného webu je neustálá změna,“ tvrdí Igor.

Změny na scéně potvrzuje i autor samotné studie. „Je to bouřlivý proces. Počet sítí, které vznikají a zanikají je ohromující. Jsou ale vidět i trendy. V některých kategoriích vidíme přechod k menším nebo více koncentrovaným sítím. A celá scéna jasně směřuje k vizuálním, obrázkovým službám,“ vysvětluje autor studie Brian Solis.

Pro srovnání graf z roku 2008. Ta jednoduchost a přehlednost! Připomeňme si ale, jak vlastně vypadal internet roku 2008. Sociálním sítím vládl MySpace, který už měl brzy překonat Facebook. Twitteru byly teprve dva roky a Pinterest nebo Instagram byly ještě maximálně v hlavách vývojářů.

Via ViralBlog