Infografika: Jak na nejdůležitější sociální sítě

Staráte-li se o sociální média ve firmě, hodí se mít k ruce přehledný seznam základních pravidel, jak postupovat a co naopak nedělat. Právě takovým seznamem je i infografika od Toll Free Forwarding. Poradí nejen jak na Facebook, ale také na Twitter, Google Plus, Instagram, LinkedIn a Pinterest.

Je mnoho nejrůznějších pravidel, jak se chovat na sociálních sítích, pokud na nich vystupujete jako firma. Mnohá tato pravidla se navíc pro různé sociální sítě vzájemně liší. Než vám všechny tyto poučky a doporučení vejdou do krve, může to trvat poměrně dlouho, a i pak se může stát, že vám některá prostě vypadne.

Naštěstí existují praktické pomůcky, například v podobě přehledných infografik, jakou je i ta dnešní. Nestane se vám tak, že si na některé důležité pravidlo zrovna nevzpomenete — infografika vám je všechny včas připomene, i pokud máte tak špatný den, že byste dokázali zapomenout i význam barev na semaforu.

Infografiku sestavili lidé z Toll Free Forwarding. Za to, jak stručně ale přitom komplexně ji pojali, jim právem náleží respekt.

social_media_etiquette

 

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

TOP prezentace týdne: Death To Bullshit, budoucnost byznysu a #CZTwitter

Věnujeme velkou pozornost všem důležitým sociálním sítím. Každý den sledujeme novinky z Facebooku a Twitteru, každý týden sledujeme memy a virály. Jednu síť jsme ale doposud neprávem přehlíželi - SlideShare. Ačkoliv prezentace na SlideShare nejsou tak zábavné jako dvouminutové kompilace failů, i tak dosahují ty nejúspěšnější z nich stovek tisíc až milionů zhlédnutí. Od tohoto týdne se na ty nejzajímavější budeme dívat pravidelně.
Přečtěte si více

Akční tým SMAT, aneb jak mohou fungovat sociální sítě na univerzitě

Znáte Akční tým Provozně ekonomické fakulty České zemědělské univerzity? Jestli ne, je to možná docela škoda. Jde o projekt, v jehož rámci se skupina současných i bývalých studentů již rok a půl stará o komunikaci fakulty přes nejrůznější sociální média. Jejich přístup je svěží, originální a nepostrádá zajímavé akce a soutěže nejen pro studenty.