Infografika: Falešné účty (nejen) na Twitteru

Přes dvě třetiny followerů nejpopulárnějších účtů na Twitteru jsou uživatelé buď neaktivní, nebo rovnou falešní. Jednou z nejhorších je Shakira, ta jich má v součtu skoro 80 procent. Tvrdí to infografika věnovaná falešným účtům na sociálních médiích.

Falešné účty na Twitteru jsou rozhodně problém, který službu trápí. Jejich vliv totiž není úplně zanedbatelný, a pro Twitter znamenají nemalý problém pokud jde o jeho důvěryhodnost a tím i monetizaci reklamou.

Některá čísla uvádí, že u nejpopulárnějších účtů na službě je skoro třetina followerů falešná (například níže přiložená inforgrafika od WhoIsHostingThis, která cituje startupistu Johna Greathouse). To nemusí vždy znamenat, že si provozovatelé příslušných účtů followery koupili. Tvůrci falešných účtů mohou například tyto známé uživatele následovat sami třeba i proto, aby účty vypadaly opravdověji. Nemalá část z nich ale koupená docela pravděpodobně bude. Dalších 40 procent pak jsou neaktivní účty, tedy (pravděpodobně) skuteční uživatelé, kteří ale Twitter aktivně nepoužívají.

Kolik zbývá na pravé followery, tedy účty aktivních uživatelů? Podle infografiky to u top 15 nejsledovanějších účtů je jen 28 procent, někteří si přitom vedou ještě podstatně hůř. Shakira například má podle předložených čísel jen 21 procent fanoušků, kteří jsou nejen skuteční, ale i aktivní.

Více zajímavých informací naleznete přímo v infografice.

fake_social

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Film podle Redditu: Porazila by jediná jednotka dnešní armády Římskou říši?

Co začalo jako nevinná otázka na Redditu, skončí podle všeho jako film. Brian Miller nyní píše druhou verzi původního scénáře Jamese Erwina, z nějž by se měl časem stát snímek v produkci Warner Bros. A zápletka? Jak by si nejmocnější říše své doby poradila s jednou jedinou jednotkou současné americké armády, kdyby se vrátila v čase do dob císaře Augusta?
Přečtěte si více

TOP memy týdne: Ženy neprdí

Dívky neprdí, to je základní pravidlo! Také se dozvíme, jaké to je být chlápkem po sexu, jak vypadá bratr roku, něco o lásce, něco o náboženství, něco o Thorovi, něco o tiskárnách a ukážeme si speciální fotky se sochami. Fascinující!