Infografika: České prezidentské volby na Facebooku

Prezidentské volby se blíží a nimi se blíží rozhodnutí o tom, kdo bude příští českou hlavou státu. Socialbakers k této příležitosti vydali infografiku, která shrnuje, jak si kandidáti vedou na Facebooku.

Pokud Ústavní soud nerozhodne o odložení řádného termínu voleb na základě podané ústavní stížnosti, budeme o novém prezidentovi rozhodovat již za dva týdny. Výsledek přitom prozatím vůbec není jasný, dva hlavní favorité mají podle průzkumů relativně vyrovnané šance, a další osobnosti jim šlapají na paty s ne úplně zanedbatelnou podporou svých vlastních voličů. Sociální sítě nejsou sice v českém prostředí příliš přesným měřítkem podpory kandidátů, pohled na ně ale také rozhodně není nicneříkající.

I proto stojí za zmínku zajímavá infografika od Socialbakers, která mapuje, jak populární či nepopulární jsou kandidáti pro prezidentské volby na Facebooku. Příliš nepřekvapí, že zde jasně vedou Vladimír Franz a Karel Schwarzenberg, kteří oba opakovaně prokázali, že jsou favority internetového publika. Možná trochu nečekané je potom to, že třetí je “na síti” v počtu fanoušků Přemysl Sobotka, kterému jinak průzkumy nijak zásadní podporu voličů nepřipisují. Více v infografice, kterou také naleznete na speciální mikrostránce Socialbakers věnované aktuální situaci na profilech jednotlivých kandidátů:

Via SB

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

A další víkend v pr… stránka Exim Tours pobavila záměnou účtu

Vůbec nejsme škodolibí. Prostě nás to jenom pobavilo a musíme se podělit, i když nám záměna firemního účtu za osobní na facebookové stránce Exim Tours z nějakého důvodu pár dnů unikala. Alespoň se ale drží tématu cestování - kdybychom byli paranoidní, jakože jsme, ale ne zas tak moc, skoro bychom za tím hledali marketing. Rozhodně už jsme totiž viděli méně relevantní kousky, než by byl tenhle.