Honza hledá výzvu. Jak najít práci s Facebookem a Prezi

Sociální sítě nabízejí spoustu nových možností, jak získat vysněnou práci, většina zajímavých příběhů ale bohužel pochází ze zahraničí. I v Česku už ale existují první průkopníci a jeden z takových příběhů můžeme sledovat právě v těchto dnech. Co myslíte, najde Honza díky Facebooku novou výzvu?

Pokud jde o originální životopisy, už jsme viděli leccos – Kickstarter, Google Analytics, SlideShare i Pinterest. Jenom v Česku se většinou stále dokola omílá case study Jendy Perly, který už si na zvonění v uších nejspíš musel zvyknout. Naděje ale umírá poslední a aktuálně můžete další takový pokus sledovat díky Janu Bambasovi, který doposud řídil oborovou Asociaci.BIZ.

Hledání svého dalšího uplatnění přesunul z pracovních portálů na sociální sítě s facebookovou stránkou Honza hledá novou výzvu. Je to něco podobného jako únorová stránka Hledám místo v projekci, která podle všeho skončila úspěchem. Kromě Facebooku se ale Honza opírá také o prezentaci na Prezi, která údajně za první tři dny získala díky virálnímu šíření bezmála tisíc zhlédnutí.

“Cílem nemá být získání mnoha fanoušků, ale rozšíření kreativně zpracovaného životopisu mezi potenciální zaměstnavatele. Tradičnější cesta hledání nové práce přes personální portály a agentury je jistě funkční a často účinná metoda. Proč to ale nezkusit jinak, s životopisem, který není jen univerzální šablonou, a komunikací, která více vypovídá o osobnosti uchazeče,” řekl k tomu.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

New Media Inspiration je zpět, letos o datové inspiraci

Jak poznat svoji cílovou skupinu a efektivně analyzovat data? Jak připravit kvalitní, rychlou a čtenářsky zajímavou datovou žurnalistiku? Jak kreativně využít sociální sítě pro marketingovou komunikaci? To vše a mnohem víc čeká návštěvníky druhého ročníku sympatické konference New Media Inspiration.
Přečtěte si více

Evernote Devcup: Když vás vývojáři a uživatelé milují

Věděli jste, že Evernote dělá svojí vlastní konferenci? A že je vážně docela veliká? Na konci srpna proběhla v San Franciscu již druhá Evernote Trunk Conference, jejíž součástí bylo i vyhlášení nejlepších aplikací využívajících Evernote API. Jaké nápady zaujaly nejvíce a jaké to je, když se kolem jediné aplikace točí celá konference?
Přečtěte si více

Video: Jak vznikl Reddit? Krátký dokument se zakladateli v hlavní roli

Když byl v prvním ročníku na vysoké škole dotázán profesorem, proč studuje, odpověděl jeden ze zakladatelů populárního sociálního webu Reddit Alexis Ohanian, že by chtěl zařídit, aby svět stál méně za prd ("to make the world suck less"). Nakonec se mu to s Redditem podařilo, i když cesta byla poněkud nepřímá. Víc o tom, jak Reddit vznikl a kdo jsou jeho zakladatelé, se můžete dozvědět v krátkém dokumentu.