Histagram: Jak by vypadala historie na Instagramu?

Jak by vypadal Instagram, kdyby s námi nebyl jen několik posledních let, ale po celé trvání lidské historie a ještě déle? S touto myšlenkou si hraje projekt Histagrams, který s pomocí obrázků “jako z Instagramu” s humorem připomíná známé historické události.

Nejmenuje se Hipstagrams, jak by snad název mohl pro nepozorné vypadat, ale Histagrams, a nesouvisí nijak s moderním životním stylem, ale má co do činění s historií. Formou obrázků vytvořených tak, aby vypadaly jako fotografie z Instagramu, připomínají Histagramy pozoruhodné události z historie lidstva. Ty, které všichni dobře známe, i ty, které lidi méně orientované na dějiny pravděpodobně z dálky minuly.

histagram osama

Některé z obrázků se týkají novější historie, jako například ten výše, jiné jdou i mnoho desítek milionů let do minulosti, vlastně až do doby, kdy žádné lidstvo ještě neexistovalo. To ale očividně nevadí ani projektu, ani Dino Flintstoneovi, a už vůbec ne Tyranousauru Rexovi.

Celou věc vymysleli dva američtí designeři, kteří za sebou už v kategorii internetové zábavy mají několik nezanedbatelných úspěchů. Gavin Alaoen stojí za Tumblr blogem McKayla Is Not Impressed, který dal vzniknout stejnojmennému světoznámému memu. Gusto NYC má na svém kontě podobně úspěšný, i když ve vzájemném srovnání přece jen méně známý blog Celebs With No Eyebrows.

A jak Histagram vznikl? Velmi jednoduše. Gusto NYC se jednoho dne zamyslel nad tím, jak by služba vypadala, a jak by ji lidé používali, kdyby existovala o pět let déle. Odtud už byl ke konečné podobě jen malý krůček. Proč se omezovat jen na pět let? Proč se vlastně vůbec omezovat? A tak vznikl projekt, ze kterého si několik obrázků můžete prohlédnout níže, a všechny ostatní na jeho domovské stránce.

histagram rex

histagrams liberty

histagram monroe

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

TOP memy týdne: Amerika bez peněz

Americká vláda nemá peníze na běžný provoz a v podstatě ze dne na den přestaly fungovat veškeré úřady. To se samozřejmě nemohlo obejít bez patřičných posměšných reakcí. Nebojte se ale ničeho, nechybí ani tradiční várka obvyklých nesmyslů.