Heatmapy: Kde se v našich městech nejvíc fotí na Instagram

Praha, Bratislava, Brno i Ostrava přirozeně patří mezi města, kde mladí Češi a Slováci používají Instagram nejaktivněji. V jakých částech měst se tak děje nejčastěji, na to se formou barevných mapiček podíval Josef Šlerka v rámci instabáze Obrazeni.cz.

Obrazeni.cz, prohledávatelný archiv českého a slovenského Instagramu, se coby bratříček twitterovského Klaboseni.cz představil už letos v dubnu. A protože se databáze hezky plní, přišel taky čas na nějaký ten data mining. Protože více než polovina fotek v databázi má dostupné geografické údaje, vytvoření mapy se přímo nabízelo.

Na mapách, které vytvořil Josef Šlerka a zveřejnil na blogu Data Boutique pod názvem Kde fotí naši hipsteři, je vidět především to, že se fotí hlavně v centrech měst, v obchodních centrech a v “hipsterských čtvrtích”.

Pokud patříte mezi experimentátory a chtěli byste si generování map a další kousky vyzkoušet sami, na zmíněném blogu najdete podrobný návod, stejně jako již hotové heatmapy pro Brno a Ostravu.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Videa z La Degustation Online na téma analýza a monitoring

Třetí setkání nad jídlem, internetem a marketingem ze série La Degustation Online dostalo podtitul Koukáme se zákazníkům pod sukně, aneb sledujeme, analyzujeme a vyhodnocujeme. Záznam celého večera (samozřejmě s výjimkou tradičního rautu) si nyní můžete pustit také ve formě videa.
Přečtěte si více

Facebook vymaže vaše ošklivé vzpomínky, když budete chtít

Možná jste ji sami využili, možná jen soukromě vzpomínáte, nebo vás překvapuje, co je pro jiné uživatele tak zásadní, že to musí sdílet. A to opakovaně, i po letech. Od března na Facebooku kraluje funkce „memories“. Sociální síť ji spustila s tím, že s ní má být celkem pěkná zábava. Teď ji raději umožňuje tak trochu omezit.
Přečtěte si více

Infografika: Jak se kšeftuje s falešnými účty na Twitteru

Že je obrovská část účtů na Twitteru falešná a s těmito účty se také čile obchoduje, to už nějakou dobu není žádné tajemství. Kolik jich ale přesně je? Díky novému nástroji Fakers již máme představu a tak mohla vzniknout infografika, která se obchodu s falešnými účty a followery podívala blíže na zoubek.