Heatmapy: Kde se v našich městech nejvíc fotí na Instagram

Praha, Bratislava, Brno i Ostrava přirozeně patří mezi města, kde mladí Češi a Slováci používají Instagram nejaktivněji. V jakých částech měst se tak děje nejčastěji, na to se formou barevných mapiček podíval Josef Šlerka v rámci instabáze Obrazeni.cz.

Obrazeni.cz, prohledávatelný archiv českého a slovenského Instagramu, se coby bratříček twitterovského Klaboseni.cz představil už letos v dubnu. A protože se databáze hezky plní, přišel taky čas na nějaký ten data mining. Protože více než polovina fotek v databázi má dostupné geografické údaje, vytvoření mapy se přímo nabízelo.

Na mapách, které vytvořil Josef Šlerka a zveřejnil na blogu Data Boutique pod názvem Kde fotí naši hipsteři, je vidět především to, že se fotí hlavně v centrech měst, v obchodních centrech a v “hipsterských čtvrtích”.

Pokud patříte mezi experimentátory a chtěli byste si generování map a další kousky vyzkoušet sami, na zmíněném blogu najdete podrobný návod, stejně jako již hotové heatmapy pro Brno a Ostravu.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Hacker na Twitteru přejmenoval už i Jeep, další značky útok předstíraly

S hacknutými účty na Twitteru se roztrhl pytel. Po Burger Kingu během úterka následoval nejprve Jeep, aby se poté přidaly ještě kabelové televize MTV a BET. O posledních dvou se ovšem velmi rychle ukázalo, že jde jen o okamžité využití situace a pokus svézt se na vlně ukradených účtů za účelem zviditelnění. Naopak Gizmodu se povedl skvělý úlovek, když pachatele útoků na Jeep a Burger King identifikovalo.
Přečtěte si více

Vylepšená služba Nearby od Facebooku útočí na Foursquare i Yelp

Facebook se konečně rozhoupal využít zásobárnu geolokačních dat, kterou od uživatelů má. Check-iny, Like, hodnocení a recenze, to všechno již nějakou dobu sbírá. Nyní z těchto dat vzešla nová podoba mobilní funkce Nearby, s jejíž pomocí lze v aplikacích pro iOS a Android vyhledávat zajímavá místa. Funkci vyvinul tým startupu Gowalla, který Facebook před rokem koupil a jehož zkušenosti se projevily. Vrátí tak Gowalla ze "záhrobí" úder Foursquare?