Googlu hrozí v Pákistánu kompletní zákaz, kvůli YouTube

YouTube sice již je v Pákistánu zakázané, nově by ale kompletní zákaz mohl hrozit i celému Googlu, a to právě kvůli stránce pro sdílení videa. V narážce o blokaci Googlu mluvila nová pákistánská IT ministryně Anusha Rahman Khan.

Pákistán sice má s novou vládou i novou ministryni IT Anushu Rahman Khan, jeho přístup k YouTube se s touto obměnou ale výrazně nemění. I nová vláda totiž ústy své ministryně stále požaduje, aby YouTube v zemi filtrovalo “rouhačský a závadný” obsah. Na to videohostingový server od Googlu nepřistoupil již minulý rok, což 17. září vedlo v Pákistánu k jeho zákazu. Nová ministryně navíc prý naznačila, že v krajním případě by mohlo dojít až k blokaci všech služeb Googlu, včetně vyhledávání.

“Vše záleží na našich jednáních. Pokud budou trvat na svém stanovisku, můžeme Google v Pákistánu jako krajní možnost zablokovat, na webu totiž existuje dostatek alternativních vyhledávačů,” uvedla prý ministryně pro pákistánské The News Daily. Naopak pokud by došlo k filtraci obsahu, blokace YouTube by mohla být trvale zrušena.

Problémy spustilo loni v září protiislámské video Innocence of Muslims, které vedlo hlavně v muslimských zemích k protestům, které si vyžádaly na 50 mrtvých. YouTube není jedinou západní službou, která je v zemi blokovaná, loni byl zablokován i Twitter, a krátkodobě měl podobné problémy i Facebook.

YouTube poskytuje lokalizované verze svých služeb ve 49 zemích, ve kterých také zároveň filtruje obsah tak, aby neporušoval místní zákony. Pákistán zatím mezi tyto země nepatří, i proto, že zorientovat se v místních zákonech a spojit se s lokálními tvůrci obsahu zabere nezanedbatelné množství času.

Via cnet

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Nejkreativnější facebookové příspěvky podle lidí z nejkreativnějších agentur

Pokud máte cokoliv společného s marketingem na Facebooku, tenhle zdroj inspirace prostě nesmíte minout. Šéfové z několika předních digitálních agentur jako je naše oblíbená Droga5 nebo Barton F. Graf 9000 založili jednoduchou stránku, kde sdílejí ty nejlepší facebookové příspěvky včetně jejich statistik a krátkého osobního komentáře. A je to vážně super podívaná.
Přečtěte si více

Neporušuje náhodou vaše fotka pravidla Facebooku? Naše asi ano

Tohle měl být původně článek pranýřující facebookové hříšníky, kteří mají navzdory nedávné změně pravidel na své stránce cover photo obsahující více než 20 procent textu. Kdyby nebylo dvou věcí. Tou první byl pohled na naši vlastní facebookovou stránku, tou druhou absolutní nemožnost dopátrat se podrobností a použitelného nástroje na měření.