Google+ zveřejnil aktuální statistiky a představil Komunity

Půl miliardy registrovaných uživatelů. Tolik ukazuje aktuální počítadlo Google+, sociální vrstvy služeb Googlu. Právě pro tuto půlmiliardu Google představil novou funkci nazvanou Communities, kterou lze fungováním nejlépe přirovnat ke Skupinám na Facebooku.

Zatímco největší sociální síť světa Facebook se koncem září překlopila přes miliardu aktivních uživatelů, Google dosáhl poloviny tohoto počtu, zatím ovšem pouze v registrovaných uživatelích. Pokud jde o aktivní uživatele, má jich Google+ o dost méně. Některé funkce jako Hangouts či tlačítko +1 využívá každý měsíc 235 milionů lidí, jen 135 milionů pak alespoň jednou měsíčně navštíví stream s přehledem novinek.

Google uživatelům již od počátku pravidelně přináší nové funkce, tou zatím poslední se včera staly tzv. Komunity (Google+ Communities). Jde o obdobu skupin na Facebooku, tedy funkci, která má k diskuzi sdružovat lidi s určitým společným tématem či zájmem. Komunitu může na domovské stránce funkce vytvořit každý, komu již Google+ nástroj aktivoval. Existují dva základní typy komunit, které mají dále několik variant:

První možností jsou komunity veřejné, do nichž může vstoupit každý. Takovou komunitu lze nastavit buď tak, že příspěvky mohou vkládat všichni, nebo že nové příspěvky smí vkládat pouze moderátoři a ostatní je mohou pouze číst a komentovat. Obsah veřejných komunit je automaticky indexován ve vyhledávači Googlu.

Soukromé komunity jsou takové, které jsou určeny pouze pro uzavřenou společnost. Mohou být buď veřejně viditelné, tedy nalezitelné přes vyhledávání, nebo zcela uzavřené a neviditelné, takže se k nim nedostane nikdo, kdo o nich neví. U veřejných i soukromých komunit lze také nastavit, že nové členy musí nejprve schválit jejich původní zakladatel. Pokud již jste pravidelným uživatelem Google+, je velmi pravděpodobné, že vám nová funkce přijde vhod.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Hypejar: Všechny cool věci, na které byste se měli těšit

Existuje nepřeberné množství stránek, kde můžete číst komentáře či recenze k výrobkům a porovnávat jejich parametry nebo cenu. Kde ovšem získávat podobné informace o produktech, které na trh teprve přijdou? A jak zjistit, na co právě netrpělivě čeká celý svět? Zkusit to můžete třeba na Hypejaru.