Google za 100 milionů kupuje sociální platformu Meebo

Akvizici podle dostupných zdrojů předcházelo velké propouštění, a to v oblastech prodeje a marketingu. Naopak produktový tým je součástí akvizice, která je zjevně talentového charakteru, a jeho členové se mají v Google+ do budoucna účastnit tvorby „dalších způsobů, jak zaujmout uživatele“. Google v tomto ohledu vyzdvihuje především zkušenosti Meebo s tvorbou „nástrojů pro sociální publikování“.

Meebo nejprve prorazilo se službou, která umožňovala uživatelům s různými chatovacími protokoly (Yahoo, Google, Microsoft, později i Facebook) psát si navzájem bez ohledu na využívaný nástroj. Tento chat pak startup vtělil do toolbaru, který si vydavatelé mohli vložit na své stránky a jako bonus obsahoval nástroje pro sociální sdílení a zároveň fungoval jako reklamní platforma.

Cena vyplacená za Meebo dává tušit, že investoři si v případě tohoto startupu na žádný velký zisk nepřijdou. Celkem do něj totiž v několika investičních kolech vložili kolem 70 milionů dolarů. Společnost informace o prodeji potvrdila na svém blogu.

Via TC, BI