Google+ umožňuje přímo z příspěvků přehrávat audio ze SoundCloud

První audioslužbou, z níž bude možné přehrávat soubory přímo na Google+, se stal SoundCloud, který už teď to samé umožňuje na Facebooku. U příležitosti spuštění nasdíleli své nahrávky známí umělci.

SoundCloud je službou pro všechny, kdo chtějí s ostatními uživateli internetu sdílet audio. Používají ji umělci, kteří přes ni zveřejňují svoji hudbu. Používají ji politici, například Barack Obama, kteří přes ni zveřejňují své proslovy. A používají ji samozřejmě i amatéři, kteří přes ni sdílí, co je právě napadne.

Včera oznámil, že se stal první audioslužbou svého druhu, ze které bude možné soubory přehrávat přímo na Google+. Přehrávání bude probíhat přímo v příspěvcích, stejně, jako lze prohlížet například videa z YouTube. Pro sociální síť Googlu je to další krok k tomu, aby nabízela svým uživatelům služby srovnatelné s miliardovým Facebookem. Google+ podle posledních zveřejněných údajů navštěvuje měsíčně asi 190 milionů unikátních uživatelů z celkem půl miliardy registrovaných.

V rámci spuštění vložili své skladby ze SoundCloudu na Google+ někteří známí umělci, například Snoop Dogg, Pearl Jam či Armin Van Buuren.

Nejde nicméně o první integraci obou služeb, už měsíc je možné se na SoundCloud registrovat pomocí účtu z Google+. Aktuálně má kolem 40 milionů registrovaných uživatelů a skladby se dotanou každý měsíc k 200 milionům unikátních posluchačů.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Tweet roku 2013: ceny brali falešný kníže, Babiš i Šídlo

V Národní technické knihovně byly včera večer vyhlášeny výsledky ankety Tweet roku. Cílem ankety je upozornit na Twitter - sociální síť, která svým uživatelům slouží jako zdroj zábavy, inspirace, ale také rychlých informací o událostech a začíná tak zčásti nahrazovat (či spíše doplňovat) tradiční média.