Google rozšiřuje Search Plus Your World na uživatele Gmailu

K vyhledávání v e-mailech a kontaktech na Gmailu přibyla přihlášeným uživatelům možnost vyhledávat na Google.com také v souborech v úložišti Google Drive. Další novinkou je, že Google zprovoznil funkci personalizovaného hledání Search Plus Your World i pro přihlášené uživatele Gmailu.

Hned dvě novinky ve vyhledávání přinesl svým uživatelům během včerejška Google. Předně, společnost zprovoznila uživatelům Gmailu funkci Search Plus Your World, speciální podobu výsledků vyhledávání na doméně Google.com, která obsahuje personalizované výsledky. Dříve byla tato funkce aktivní pouze pro uživatele Google+, nyní uvidí výsledky přizpůsobené na míru obsahu svého Gmailu i uživatelé, kteří se do sociální sítě zatím nezaregistrovali.

Google nicméně alespoň SPYW využívá jako reklamu na Google+, když uživatele Gmailu přímo na stránce výsledků vyzývá k tomu, aby se do Google+ přihlásili. To odpovídá strategii společnosti, která stojí na unifikaci všech jejích služeb kolem sociální kostry získané právě členstvím uživatelů na její sociální síti.

Jakkoli tento plán má svou logiku a přináší uživatelům své výhody (viz například druhou představenou novinku dále), objevila se v něm nyní závažná trhlina. Tou je informace deníku Guardian, že Google bude možná dnes evropskými úřady vyzván, aby opět rozdělil sjednocené podmínky ochrany soukromí uživatelů. To by mimo jiné vystavilo stopku také integračním snahám v rámci jeho služeb, které při oddělených uživatelských účtech pro různé služby nebude možné realizovat v plné šíři.

Výsledky z Gmailu a Google Drive ve vyhledávání Googlu

Druhou novinkou pak je rozšíření testu, který Google provádí mezi dobrovolníky z řad uživatelů svých služeb. Těm během prázdnin umožnil, aby přímo z vyhledávače Google hledali i ve svém Gmailu, tedy v uložených e-mailech a v adresáři kontaktů. Na základě pozitivní zpětné vazby od těch, kdo se do testu zapojili, a podle jejich komentářů a přání, Google stejnou možnost nyní přináší i pro uživatele Google Drive. Stejně jako v výsledky z Gmailu uvidí dobrovolníci, kteří si funkci aktivují, i výsledky ze svého cloudového úložiště.

 

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Facebook rozjel zřejmě poslední velké hlasování. Zapojíte se i vy?

Chystané velké změny pravidel Facebooku, které mohou být poslední, o nichž uživatelé dostanou možnost hlasovat, sociální síť v pondělí poslala do schvalovacího procesu. Pokud však bude hlasovat alespoň 30 procent aktivních uživatelů a většina změny odmítne, zůstanou pravidla v dosavadním znění a "přežijí" i veřejná hlasování. Zkušenosti z minula ukazují, že šance velká není.
Přečtěte si více

Ve sklepě s Michalem Pastierem

Do sklepa konečně zavítal šéf jedné z nejzajímavějších agentur na českém a slovenském trhu, kterou Zaraguza Digital jednoznačně je. Nechali jsme si od něj poradit, jak konkrétně by se měl správně dělat marketing na sociálních sítích, vyprávět o nutnosti vyváženosti technologií a kreativy, i prozradit některé další plány a úspěchy.