Google+ řeší, co dál: Na stole je i rozpad na jednotlivé služby

Sociální síť od Googlu – Google+ – není přespříliš populární. Teď to začínají znovu řešit i v samotném Googlu a rozhodli se nakládat se síti „po novém“. Nedávný krok ji rozděluje na samostatnou webovou galerii a službu „Streams“ jako takovou.

Sociální síť od Googlu – Google+ – není přespříliš populární. Teď to začínají znovu řešit i v samotném Googlu a rozhodli se nakládat se síti „po novém“. Nedávný krok ji plánuje rozdělit na samostatnou webovou galerii a službu „Streams“ jako takovou.

Bradley Horowitz, produktový viceprezident, se vyjádřil v tom smyslu, že je neskutečně nadšený ze spuštění těchto dvou samostatných služeb. Bradley není ve funkci ještě nijak dlouho. Vystřídal dosavadního Davida Besbrise, který byl na pozici aktivní až do dubna 2014.

google plus bradley horowitz

Podle některých zpráv je tato informace nedorozumění – “Photos and Streams” má být jen interní pojmenování týmů, které Horowitz vede. I tak jde ale podle všeho o ukázku toho, jak Google začíná o svých produktech uvažovat. Další zprávy zase hovoří o tom, že rozdělení je ve firmě nevyhnutelné téma a skutečně se řeší.

Ať tak či tak, Google+ má stálé problémy. Čelí kritice kvůli tomu, že není stejně populární jako ostatní služby Googlu. Rozhodně se nedá srovnávat s Chrome, Maps nebo Gmailem. Google ale hlásá, že svou síť i přes všechny problémy chápe jako „sociální páteř“, která spojuje veškeré aktivity uživatelů do jedné „hromádky“.

3501244959_1f753f483c_o

Kompletní, ale zatím bez jasné strategie

Stále navíc panují nejasnosti o tom, co se stane se službou Hangouts, která dovoluje online komunikaci mezi uživateli. Horowitz se vyjádřil pouze tak, že Hangouts je víceúčelová komunikační služba, která jde ruku v ruce jak s textem samotným, tak i audiem a videem.

google-hangouts-logo-2

„Snažíme se sice o maximální jednoduchost, zároveň však také o něco komplexního, co poskytne uživatelům komunikovat kdekoli, jakoukoli cestou preferují. Nechceme nabízet pouze jednu variantu, chceme být kompletní,“ doplnil závěrem.

Bude tedy velice zajímavé sledovat, zda dojde ke skutečnému zániku sítě (tedy rozpadu na dílčí služby), nebo si Google síť ponechá tak, jak se aktuálně prezentuje.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

TOP virály týdne: Šťastné a veselé!

Virály ještě jednou před Vánoci. Se špetkou vánoční nálady od Sary X, s nejmasivnější kompilací nejlepších videí letošního roku od Zapatoua a taky s nejlepší neziskovou kampaní, co jsme viděli za hodně dlouhou dobu!