Google pracuje na Helpouts, speciálních videohovorech s experty

Google shání odborníky pro zbrusu novou službu Helpouts. To má být jakási poradna. Specialisté by měli radit se vším a odkudkoliv přes videochat hangouts. Svá moudra budou moci odborníci i zpeněžit. Samozřejmě ale budou muset odvést Googlu provizi.

Vyhledávač od Googlu sice dokáže odpovědět na mnoho otázek, na některé ale přece jenom ne. Odpovědi na otázky, na které vyhledávače nestačí, ale chce společnost nabízet také. Pomoci jí k tomu má speciální služba Helpouts, kterou připravuje.

Jak už napovídá přímo název, Helpouts nebudou nic jiného než speciální videohovory Hangouts. V rámci Helpouts budou své rady poskytovat nezávislí odborníci. Ti budou moci radit buď zdarma, nebo za poplatek. Pokud se rozhodnou k placené variantě, bude od nich Google vybírat 20 procent provizi.

Snímek obrazovky 2013-08-22 v 10.43.44

Služba je zatím ve stadiu příprav a Google pro ni aktuálně shání odborníky na tyto témata:

  • Home & Garden
  • Computers & Electronics
  • Health & Counseling
  • Nutrition & Fitness
  • Fashion & Beauty
  • Art & Music
  • Cooking and Education

Aby dostál potřebám skutečné odbornosti, vyžaduje Google po těch, kdo se přihlásí jako odborníci, také potvrzující certifikát či jinou informaci o jejich zkušenostech a vzdělání. V případě kategorie věnované zdraví bude společnost posktnuté informace navíc speciálně ověřovat, aby uživatele nevystavovala případnému riziku.

Via AP

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Jak efektivně lámat tweety a kteří klienti si s nimi poradí

Twitter na jaře nabídl marketérům další kreativní nástroj, zalamování příspěvků. Důvod byl jednoduchý: "just for fun". Lomené tweety umožňují třeba sázení příspěvků do sloupců a plno jiných možností, přesto ale značky tuto možnost příliš často nevyužívají. Někdy možná i z obav, jak si se zobrazováním poradí různí klienti. Návod, jak na to, proto sepsali kluci a holky ze slovenské agentury Pizza SEO.
Přečtěte si více

Jak začala facebooková válka o news feed

Když se mluví o hrozbách pro Facebook, obvykle padají termíny jako příjmy z reklamy, přechod na mobilní telefony nebo konkurence jiných sítí. Jenže s tím, jak za sebou Facebook nechal hranici miliardy uživatelů a v online marketingu se stal standardem, leží jedna velká hrozba přímo v jeho srdci. Je jí přecpaný news feed, který je stále častěji zdrojem kritiky a frustrace.
Přečtěte si více

Konečně. Facebook umožní propojit lokální stránky do jedné

Dlouho chystaná funkce, kterou jste si již od května mohli prohlédnout na stránkách spravovaných samotným Facebookem, bude zřejmě brzy v provozu pro všechny značky. Jedna firemní stránka na Facebooku tak pod společnou URL adresou může sdružovat všechny lokální verze, které přitom mají nadále možnost komunikovat samostatně.