Google+ má 400 milionů registrovaných a 100 milionů aktivních uživatelů

Vic Gundotra, šéf sociální sekce Googlu, zveřejnil nejnovější statistiky užívanosti. Google+ si nevede nijak špatně, registrovaných uživatelů již má 400 milionů a čtvrtina z nich, 100 milionů, sociální síť navštěvuje alespoň jednou měsíčně.

Diskuzí o tom, že Google+ není sociální sítí, za poslední rok a čtvrt od jeho uvedení proběhlo mnoho. A Google si celou tuto dobu stojí za tvrzením, že se svým výtvorem nesnaží konkurovat stálicím jako je Facebook či Twitter. Cílem Google+ je místo toho vytvořit sociální vrstvu, která by sjednocovala všechny ostatní služby Googlu pokud jde o mezilidské vazby a vztahy. Nasvědčuje tomu i fakt, že Google až donedávna neuváděl jako počet aktivních uživatelů návštěvy přímo na Google+, ale využívání prvků Google+ ze kterékoliv služby, do níž je sociální síť integrována. V tomto ohledu je 400 milionů registrovaných uživatelů za pouhý rok rozhodně úspěchem.

Google+ se nicméně snaží nabídnout uživatelům i klasické funkce sociální sítě, přestože to není jeho hlavním posláním. A neúspěšný není ani v tomto ohledu – sociálních sítí, které mohou říct, že je navštěvuje 100 milionů uživatelů každý měsíc, skutečně není mnoho. Tentokrát se přitom nejedná o využívání prvků Google+ z jiných propojených služeb (Google oznámil v červnu 150 milionů takto aktivních uživatelů), vůbec poprvé jde o počet uživatelů, kteří navštěvují buď doménu plus.google.com, nebo používají některou z jeho mobilních Google+ aplikací.

Vic Gundotra oznámil nové statistiky přímo přes Google+. Připojil je k oznámení o akvizici Nik Software, společnosti stojící za aplikací Snapfeed, jedním z konkurentů Instagramu.

Via VB, TC

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Facebook v Indii testuje “prozváněcí” reklamu

Pokud jste mladší ročníky, možná si ještě pamatujete na dobu, kdy jste místo volání či SMS své přátele ze školy jen prozváněli, abyste ušetřili za hovor. Prozvánění je velmi populární i v Indii, a právě tam Facebook nyní testuje zcela novou "prozváněcí" reklamu.
Přečtěte si více

Třetí Social Marketers Summit se blíží, rezervujte si 31. říjen

Inspirativní konference Social Marketers Summit vám i letos umožní povznést se nad každodenní facebookové starosti a rozšířit si obzory za pomoci špičkových řečníků z Česka i zahraničí. Opět se nám podařilo přilákat řadu hvězd světového social media marketingu, z nichž většina se v Praze objeví na konferenci vůbec poprvé.