Google+ má 400 milionů registrovaných a 100 milionů aktivních uživatelů

Vic Gundotra, šéf sociální sekce Googlu, zveřejnil nejnovější statistiky užívanosti. Google+ si nevede nijak špatně, registrovaných uživatelů již má 400 milionů a čtvrtina z nich, 100 milionů, sociální síť navštěvuje alespoň jednou měsíčně.

Diskuzí o tom, že Google+ není sociální sítí, za poslední rok a čtvrt od jeho uvedení proběhlo mnoho. A Google si celou tuto dobu stojí za tvrzením, že se svým výtvorem nesnaží konkurovat stálicím jako je Facebook či Twitter. Cílem Google+ je místo toho vytvořit sociální vrstvu, která by sjednocovala všechny ostatní služby Googlu pokud jde o mezilidské vazby a vztahy. Nasvědčuje tomu i fakt, že Google až donedávna neuváděl jako počet aktivních uživatelů návštěvy přímo na Google+, ale využívání prvků Google+ ze kterékoliv služby, do níž je sociální síť integrována. V tomto ohledu je 400 milionů registrovaných uživatelů za pouhý rok rozhodně úspěchem.

Google+ se nicméně snaží nabídnout uživatelům i klasické funkce sociální sítě, přestože to není jeho hlavním posláním. A neúspěšný není ani v tomto ohledu – sociálních sítí, které mohou říct, že je navštěvuje 100 milionů uživatelů každý měsíc, skutečně není mnoho. Tentokrát se přitom nejedná o využívání prvků Google+ z jiných propojených služeb (Google oznámil v červnu 150 milionů takto aktivních uživatelů), vůbec poprvé jde o počet uživatelů, kteří navštěvují buď doménu plus.google.com, nebo používají některou z jeho mobilních Google+ aplikací.

Vic Gundotra oznámil nové statistiky přímo přes Google+. Připojil je k oznámení o akvizici Nik Software, společnosti stojící za aplikací Snapfeed, jedním z konkurentů Instagramu.

Via VB, TC

Total
0
Shares
Další články
43 tyden hashtag 2015
Přečtěte si více

Nejpoužívanější #hashtagy 43. týdne

Bez hashtagů nelze žít. Jenže musíte vybírat ty správné. Netápejte, našli jsme je za vás. Jaký nejvíc frčel, a který má smysl sledovat? Prohlédněte si 5 nejvýznamnějších hashtagů, které ve 43. týdnu hýbaly českými sociálními sítěmi.
Přečtěte si více

YouTube Style! Dva dny, 16 milionů zhlédnutí a virální orgie

Spousta internetových celebrit, desítky populárních memů, přes dvacet skrytých easter eggů a vzpomínka na virální rok 2012 jak se patří. Jestli milujete portál YouTube a jeho svébytnou a mnohdy překvapivou kulturu, teď ho budete milovat ještě o kus víc. Všem nám totiž nadělil příjemný vánoční dárek v podobě Rewind YouTube Style 2012. Usaďte se, osobnosti jako PSY, Felicia Day, Annoying Orange nebo "ten kluk z Shit Girls Say" právě přicházejí...
Přečtěte si více

Překvapení od Facebooku: všestranné vyhledávání podle sociálních vazeb

Příšerné vyhledávání na Facebooku právě začalo dávat smysl a jeho nová podoba umožní zužitkovat nejrůznější sociální data, která si zatím nechával pro sebe. Můžete se totiž zeptat prakticky na cokoliv a hledat třeba fotky svých přátel z konkrétního místa a doby, nechat si doporučit restauraci či zubaře, prohledávat přátele podle zájmů nebo zkusit najít ideálního partnera mezi přáteli přátel.