Google Buzz: první změny po dvou dnech

O novince, která se tak trochu záhadně kryje s možnostmi, které nabízí Google Wave, jsme psali v době jejího uvedení v článku Google Buzz: socializovaný Gmail. Jen dva dny od spuštění přichází Google se změnami, kterými reaguje na uživatelský feedback.

Změny jsou jednoduché, ale markantní. Snáze nyní můžete zvolit, koho z „followerů“ budete blokovat, přibyla možnost skrytí informací o tom, koho sledujete a kdo naopak sleduje vás a veřejný profil lze nyní upravit na míru podle uživatelských potřeb tak, abyste sdíleli skutečně jen to, co explicitně určíte.

Bleskový start

Google přichází se změnami velice rychle kvůli vlně reakcí, které se často týkaly právě nesnadnému nastavení soukromí v rámci služby Buzz. Možnost velmi přímočarého omezení sdílených informací je pro nově vznikající sociální službu klíčové, zvláště pak v situaci, kdy jde o produkt Googlu – uživatelská základna je od „dne nula“ monstrózní.

Rychlost reakce dává jasně najevo důležitou věc: Google na Buzz sází, a to hodně. První bleskové statistiky potvrzují, že Buzz má skutečně masivní potenciál. Během prvních dvou dnů zaznamenala služba zhruba 9 miliónů postů a k nim připojených komentářů. Není překvapivé, že jde o bezpečně nejrychlejší start nové sociální služby.

V případě zájmu se podívejte na kompletní ilustrovaný blogpost.