Gillette na ostří nože: jak představitelé firmy ustáli nevoli na Facebooku se ctí

Správce facebookového profilu firmy Gillette sklízí uznání za to, jak „ustál“ negativní reakce uživatelů. Ty vyvolal v celku nenápadný post, kterým chtěla firma oslavit 110 let od podání svého prvního patentu.

Správce facebookového profilu firmy Gillette sklízí uznání za to, jak „ustál“ negativní reakce uživatelů. Ty vyvolal v celku nenápadný post, kterým chtěla firma oslavit 110 let od podání svého prvního patentu.

Gillette na svém facebookovém profilu v dotčeném příspěvku ze 17. listopadu uživatelům ukázal, jak se za posledních 110 let vyvinuly holicí strojky. Vedle nákresu z patentové přihlášky na strojek z roku 1904 se skví fotka nejnovějšího mnohabřitého holicího strojku s výkyvnou hlavou. Takovou reakci ale asi nečekal.

Gillette01

„Dnes slavíme 110 let výročí od našeho prvního patentu. Strojky se změnily. Naše chuť k inovacím se určitě nezmění,“ píše se v příspěvku. První posměšné a negativní reakce na sebe nenechaly dlouho čekat.

Většina reagujících totiž s tím, jakým směrem se ruční holicí strojky vyvinuly, spokojena není. Uživatelé si stěžují na vysokou cenu dnešních „žiletek“ i na jejich nedostatečnou účinnost. „Ten z roku 1904 funguje lépe,“ píše se například hned v první reakci.

Gillette02

V podobné reakci jeden uživatel tvrdí: „Stále používám tu z roku 1904.“ Právě na tento příspěvek se pak rozhodl správce stránky odpovědět a už z tohoto příspěvku bylo jasné, že má vše pod kontrolou a i přes negativní reakce bere situaci s nadhledem: „Bez ohledu na vaše preference, jsme rádi, že je to Gillette,“ zní odpověď.

V postu se pak objevuje ještě jedna odpověď správce. Tentokrát už méně vtipná a trefná, ovšem stále zcela korektní a nevznětlivá. “Skvělé! To je pro lidi, jejichž zápěstí se neohýbá… lol,” píše uživatel.

Reakce správců dkazuje na názory mužů, kteří jsou z nejnovějšího holicího strojku nadšeni. “Je určen pro ty, kdo touží po tom nejlepším, co lze získat. Podívejte se na to, co o Flexball říkají,” píše zcela v klidu a nekonflitkně správce stránek.

Fanoušci umí vhodnou reakci na kritiku ocenit

Tady se objevuje i první reakce, která uznává kvalitu odpovědí specialisty firmu zastupujícího.

“Obdivuji toho, kdo píše za Gillette odpovědi. V tuto chvíli i přes to, že se nachází v hrozné obranné pozici, zůstávají věrni původnímu sdělení s neutuchajícím pozitivním zabarvením. Netvrdím, že mají pravdu, model z rokou 1904 holí lépe, ale jejich PR oddělení ze situace těží maximum,” dá se volně přeložit ocenění práce správců.

Gillette03

V příspěvku bylo 25. listopadu ráno přes tisíc komentářů a nasbíral přes 6 800 lajků. Samozřejmě zdaleka ne všechny reakce uživatelů jsou nakonec negativní. A výkon správců oceňují blogy po celém světě.

Total
7
Shares
Další články
Ilustrační foto. Zdroj: Flick.com, mattwi1s0n
Přečtěte si více

Brian Dean na Marketing Festivalu: Z každé libry investované do e-mailingu jde 40 liber zpátky. SEO má poloviční návratnost

"Jeden z pěti lidí na váš email klikne," říká Brian Dean, který je zakladatelem webu Backlinko.com. Vzdělává lidi v oblasti SEO pomocí online tréninků a pomáhá podnikatelům zvyšovat návštěvnost jejich webů. Email je podle něj jedna z nejlepších cest, jak k lidem původní obsah dostat.