Gangnam Style překonal na YouTube dvě miliardy zhlédnutí

Gangnam Style, první video na YouTube, které kdy přesáhlo miliardu zhlédnutí, pokořilo i další pomyslnou metu. Přestože už jste na něj nejspíš zapomněli, korejský rapper PSY se svým hitem jako první zdolal i hranici dvou miliard.

Korejský rapper PSY poprvé Gangnam Style zveřejnil 15. července 2012 a do Vánoc stejného roku už měl přes miliardu zhlédnutí. Překonal tak všechny, včetně Justina Biebera, který do té doby měl na miliardu našlápnuto nejlépe s písní Baby.  Náskok, který si tehdy vytvořil, PSY před dvěma dny zúročil v podobě zdolání dalšího milníku – Gangnam Style k poslednímu květnovému dni oficiálně překonal 2 miliardy zhlédnutí.

O něco hůř, stále ještě ale velmi dobře, si vede i druhý autorův hit, Gentleman. Ten na YouTube již přesáhl 690 milionů zhlédnutí. Pro srovnání, Justin Bieber a jeho  píseň Baby z roku 2010 nedávno překonala miliardu a nyní má 1,04 miliardy zhlédnutí.

PSY virální úspěch svého Gangnam Style také dokázal náležitě využít. Když vynecháme stranou fakt, že ho píseň zviditelnila po celém světě a po jejím vydání dříve lokální korejský hudebník mnohokrát koncertoval ve Spojených státech i jinde, kde ho předtím nikdo neznal, dokázal vše zúročit i přímo na sociálních médiích. Na Facebooku má nyní na 12 milionů fanoušků, na YouTube 7 milionů subscriberů a na Twitteru 3,6 milionu followerů.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Youtuberka Lou: Stále nevěřím, že když je nějaký produkt vyprodaný, je to kvůli mně

Na YouTube má přes 400 videí a dohromady skoro 20 milionů zhlédnutí. Domů dostává haldu produktů a naposledy dostala i billboard. Jen tak, protože to, co ukazuje nebo doporučuje, se může rychle vyprodat. Lucie Dejmková vystupuje pod jménem Lou a svůj kanál a blog pojmenovala Get the Louk. My jsme ji vyzpovídali v seriálu o známých českých youtuberech.