Foursquare se představil v novém kabátě

Novou verzi sliboval Foursquare již od konce května a pilně pracoval na tom, abychom na jeho plán nezapomněli. V úterý jsme psali, že datum bylo konečně zveřejněno, a protože tím posvátným dnem je čtvrtek, tedy dnes, považujeme za svoji milou povinnost navázat a novou aplikaci vám představit. První základní informací je, že prozatím je k mání pro iOS a Android, další větší platformy by měly spatřit světlo světa během následujících týdnů.

Jak se můžete podívat na obrázcích níže, asi nejvýraznější optickou změnou, která platí napříč celou aplikací, je přesun tlačítka pro check-in do pravého horního rohu. Z dolní lišty zmizela i záložka Lists.

Objevujte ještě více s předělanou záložkou Explore

Jednou ze dvou větších funkčních změn nového Foursquaru je přepracovaná podoba záložky Explore. Místo nudného seznamu položek je nyní vizuálně mnohem přitažlivější. Do jisté míry za cenu přehlednosti, ale rozhodně nejde o nic, na co by si nešlo zvyknout.

Nová podoba záložky Explore

Nový Foursquare neustále sleduje, kde se právě nacházíte, a obsah záložky Explore se tomu přizpůsobuje. Předně, na mapě se kdykoliv můžete podívat, kde se právě nacházejí vaši přátelé, a zda některý z nich není poblíž. Kromě toho budete mít přehled i o nejvýhodnějších nabídkách obchodníků ve svém okolí a podle historických dat, které o vás aplikace má, vám budou také v okolí doporučena nejzajímavější místa. V úvahu Foursquare při vytváření doporučení bere kromě lokality a minulých check-inů i denní dobu.

Více komunikace s přáteli i ostatními

Druhou velkou funkční změnou je způsob, jak funguje sociální kontext aplikace. Zatímco dříve se ve Feedu zobrazoval pouhý seznam míst, kam se vaši přátelé naposledy checkovali, nyní zde najdete jednotlivé příspěvky, kterým můžete srdíčkem dát like a nebo je pomocí tlačítka ve tvaru chatovací bubliny okomentovat. Zároveň uvidíte, jak na příspěvky reagovali ostatní uživatelé. Přímo ve feedu si také lze prohlížet fotografie.

Podobně se změn dočkaly i profily. Z vlastního profilu zmizel leaderboard, místo něj se na profilu, stejně jako na profilech ostatních, nachází profilová fotografie, odkazy pro komunikaci a na propojené sociální sítě a níže potom seznam přátel, statistiky, tipy, badge a odkaz Lists, který zmizel z dolní lišty. Opět je nápadné především to, že je mnohem výraznější než dříve sociální kontext, a uživatelé jsou prominentní pozicí odkazů pro komunikaci k interakci vybízeni.

Nová podoba profilu

Nový profil také umožňuje prohlížet si celou svoji historii aktivity, což s dřívější mobilní aplikací možné nebylo. Foursquare tuto funkci nabízel pouze pro návštěvníky svého webu.

Via BI, TNW