Fotografické filtry pro Twitter jsou tu, jen pár dní po spekulacích

Je tomu pouhých několik dní, co se během víkendu začalo spekulovat, že Twitter představí nové fotografické filtry po vzoru Instagramu již do konce tohoto roku. Skutečný termín jejich uvedení byl ale nakonec blíže, než jsme si mysleli. Twitter filtry ve svých mobilních aplikacích uvedl již během včerejška.

V rychlosti, s jakou Twitter vyřešil svůj komplikovaný vztah s Instagramem, si společnost nezadá se skokanem a rekordmanem Felixem Baumgartnerem, který nedávno jako první člověk v historii překonal ve volném pádu rychlost zvuku. Zatímco ještě během víkendu se opatrně spekulovalo, že by Twitter své fotografické filtry mohl uvést do konce roku, a v nejlepším případě do začátku svátků, nakonec je stihnul uvést do včerejška.

Významným faktorem v rychlosti, s jakou byly fotografické filtry publikovány, sehrál fakt, že si je společnost nevytvářela sama. Místo toho sáhla po Aviary, tvůrci mobilních nástrojů, který poskytuje fotografické filtry hned do několika relativně úspěšných aplikací. Aviary Twitteru za “několik měsíců spolupráce” vytvořilo osmero relativně základních barevných filtrů pro focení.

Filtry od Aviary mají tu výhodu, že po pořízení fotografie se může uživatel podívat na přehled, kde má vedle sebe zobrazené náhledy všech osmi přefiltrovaných verzí obrázku i základní podobu fotografie. Lze se tak velmi dobře rozhodnout, která z nabízených variant působí nejlépe. Filtry obsahují sedm barevných variant a klasickou černobílou. K dispozici prozatím filtry budou v aplikacích pro iPhone a Android.

Via Twitter

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Jde to i bez peněz. Organický dosah na FB 94 procent za 0 korun

Změny v nastavení Facebooku jsou pravidelnou noční můrou správců firemních stránek. Dlouhodobě se hovoří o tom, že sociální síť pomalu ztěžuje společnostem oslovit uživatele bez skutečnosti, aby si za pozornost každého z nich zaplatily. A to přesto, že takový postup Facebook už několikrát vyloučil.